Wpis z mikrobloga

Prawilnie przypominam, że w 2019 roku Anetki z Żabki kupiły mieszkania w Warszawie po 10k/m2 i były wyzywane przez naszych spadkowiczów od głupich owieczek kupujących na górce xD

Tymczasem nasi eksperci przez kolejne 4 lata wydali na wynajem 144000 zł a ceny nieruchomości wzrosły o 50% xD

Warto było czekać, wilki xD

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 113
  • Odpowiedz
@Tomahawkkk: Mało tego, te Anetki i Mariusze były uważane za wroga narodu i zostali obwinieni o inflację w kraju. Ludzie z pianą w pysku się darli tutaj na tagu, że te Anetki nie stać na mieszkanie wzięli kredyt i jest inflacja
  • Odpowiedz
@Tomahawkkk: to w 2021 roku był kredyt 0% i taka narracja. Zabrało się to stąd że dopiero przy tak niskich stopach było tych ludzi “stać” na mieszkanie. Śmialiśmy się bo widzieliśmy w przyszłości wyższe stopy procentowe i przewidywaliśmy niewypłacalność tych Anetek z żabki.
Kto mógł się spodziewać, że rząd zaingeruje w istniejące umowy i skróci rok o 4 miesiące?

  • Odpowiedz
a ceny nieruchomości wzrosły o 50%

@Tomahawkkk: to nie nieruchomości wzrosły a pieniądze staniały ¯\(ツ)/¯

Od lat nie było takiej infoacji jaką pis nam zgotował.
  • Odpowiedz
@Tomahawkkk: cos ci sie pouebaly kalkulacje xd, w 2019 roku za najem to sie placilo grosze. Za te twoje mistyczne 3600 najmu miesiecznego to w 2019 bym wynajal dom pod warszawa, albo m4 w centrum. Oczywiscie jako wzrostowicz lubisz tak przestymowac popadajac w euforie oszczednosci. Jednak jesli wzic pod uwage ze srednio za najem sie placi 2400 i po 4 latach zaplaciles 115k za najem. To nadal co to zmienia? Przeciez
  • Odpowiedz
@controll: Spadkowicz nigdy nie kupi mieszkania. Czemu tak uważam? Otóż dostał na początku tego roku najtańszą możliwą opcję na zakup własnego m. Z potężną bonifikata od państwa. Śmiem twierdzić że bk2% był nawet lepszym programem niż słynne mieszkania rozdawane "za darmo" za komuny (tak może #!$%@?ć tylko ktoś kto nie wie jakie były wtedy realia). I mimo takich warunków i tak nie skorzystali z programu. Ich nic nie przekona że czas
  • Odpowiedz
Kto mógł się spodziewać, że rząd zaingeruje w istniejące umowy i skróci rok o 4 miesiące?


@BurzaGrzybStrusJaja:

kto by sie mogl spodziewać że najbardziej populistyczny rząd po 89 nie bedzie chciał pomóc milionom polaków


hm no może każdy myślący człowiek? ja rozumiem że w waszych urojeniach trzeba bylo podniesc stópki do 20% a miliony polaków zlicytować i #!$%@?ć na bruk ale zrozumcie że żaden normalny kraj tak nie działa. Taniej jest
  • Odpowiedz
Mało tego, te Anetki i Mariusze były uważane za wroga narodu i zostali obwinieni o inflację w kraju. Ludzie z pianą w pysku się darli tutaj na tagu, że te Anetki nie stać na mieszkanie wzięli kredyt i jest inflacja


@Kroledyp: bo to fakty - niby kto sponsoruje kredyciarzom wakacje kredytowe xD
  • Odpowiedz
@malinq: gówno w dupie nie fakty, to nie wina kredyciarzy, że rząd to banda skończonych idiotów i głosy kupowali w każdy możliwy sposób nie patrząc na konsekwencje
zresztą w 2k19 nie było wakacji kredytowych, wystarczyło tylko dobrze zarządzać państwem, nic więcej.
  • Odpowiedz
  • 3
@controll w sumie to policzyłem za mało. 5 lat wynajmu od początku 2019 roku i średnia za wynajem mieszkania dwupokojowego to spokojnie 3000 zł/msc (gdzie faktycznie kiedyś było taniej ale w ostatnich dwóch latach drożej).

Wychodzi 180000 zł :)

Chciałbym też naprostować, że ja się nie cieszę z wysokich cen nieruchomości, po prostu wyśmiewam tych buców z wybujałym ego xD
  • Odpowiedz
gówno w dupie


@Kroledyp: no tak, czego ja się spodziewałem po dyskusji na tym portalu xD

Ludzie którzy brali kredyty na które ich nie stać i spłacają je tylko dzięki wakacjom kredytowym są odpowiedzialni za inflację przez sprowadzenie na rynek pustego pieniądza. Można mówić o złym państwie, ale koniec końców decyzje o wzięciu tych kredytów nie podejmował Morawiecki czy Kaczyński tylko Anetki.

A jak wiadomo, w naszym kraju nie można dać
  • Odpowiedz
ja rozumiem że w waszych urojeniach trzeba bylo podniesc stópki do 20%.

@jozef-dzierzynski: wtedy pisaliśmy o 7% bo mniej więcej wtedy miniratka sie podwaja. Rządy się zmieniają, a praca i płaca Andżeliki z żabki raczej nie.

miliony polaków zlicytować i #!$%@?ć na bruk ale zrozumcie że żaden normalny kraj tak nie działa. Taniej jest ludziom pomóc niż ponieść społeczny koszt upadłości milionów osób i firm


W żadnym innym kraju nie wprowadzono
  • Odpowiedz
@malinq: Anetki których nie stać na kredyt w normalnych warunkach tracili mieszkania i było tak od zawszę, tacy ludzie też byli od zawszę. To rząd postanowił zainterweniować i ratować patusów rozwalając ekosystem.
Ja i ludzie których znam nadpłacali.
Więc powtórzę, winnym inflacji jest socjalistyczny rząd nie Anetki których była właściwie garstka,
Bo teraz wrzucasz do jednego wora wszystkich a tak nie jest
  • Odpowiedz
@Tomahawkkk zapomniałeś wspomnieć, że jak stopy wzrosły to żarli gruz i sporo z tych osób żyje od pierwszego do pierwszego. Mam ziomka w kasie zapomogowej to miesiąc w miesiąc przychodzą ludzie i biorą 1000-2000zl chwilówki bo im to pierwszego nie starcza, spłacają jak uda się coś extra zarobić i dawaj następna bo zwyczajnie nie mają za co żyć, a pensja z żabki i januszexu to nie rarytas. Wolę żyć jak człowiek na
  • Odpowiedz
Wolę żyć jak człowiek na wynajmie niż jak zwierze przez 30 lat na kredycie.


@Skowyrny_Johnny: Stupki nie będą przez 30 lat na tak wysokim poziomie, rokrocznie masz też podwyzki nawet jak masz najniższą oficjalnie.
Znam sporo kredyciarzy, problem miała tylko jedna rodzina bo przeszarżowali. Finalnie stary znalazł pracę w niemcowni za 3x lepszy hajs niż tu, żona poszła do pracy i tak się kręci. Na weekend zjeżdża do domu.
  • Odpowiedz
Wolę żyć jak człowiek na wynajmie niż jak zwierze przez 30 lat na kredycie


@Skowyrny_Johnny: logika by podpowiadała, że tacy idioci nie istnieją co wolą wynajmować niż spłacać własny kredyt a jednak jak widać są. Widzisz mireczku kiedy ty wynajmujesz od lat ja już mam spłacony dom.
  • Odpowiedz
Bo teraz wrzucasz do jednego wora wszystkich a tak nie jest


@Kroledyp: jakich wszystkich xD

Ja i ludzie których znam nadpłacali.


@Kroledyp: no i nadal wprowadza to dodatkową gotówkę na rynku
  • Odpowiedz
Śmiem twierdzić że bk2% był nawet lepszym programem niż słynne mieszkania rozdawane "za darmo" za komuny (tak może #!$%@?ć tylko ktoś kto nie wie jakie były wtedy realia).


@WielkiPowrut88: dokładnie. To że za komuny każdy miał mieszkanie to jest bzdura powtarzana przez młodych fanów lewicy. Za komuny ludzie mieli książeczki mieszkaniowe i czekali po 15-20 lat mieszkając z rodzicami-dziadkami albo w przyzakładowych klitach ze wspólnym kiblem, cała rodzina na 35 metrach.
  • Odpowiedz