Wpis z mikrobloga

Prawilnie przypominam, że w 2019 roku Anetki z Żabki kupiły mieszkania w Warszawie po 10k/m2 i były wyzywane przez naszych spadkowiczów od głupich owieczek kupujących na górce xD

Tymczasem nasi eksperci przez kolejne 4 lata wydali na wynajem 144000 zł a ceny nieruchomości wzrosły o 50% xD

Warto było czekać, wilki xD

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 113
  • Odpowiedz
no i nadal wprowadza to dodatkową gotówkę na rynku


@malinq: no to jeszcze raz, to moja wina? Czy socjalistycznego rządu który podjął złą decyzje?
inflacja była na długo przed wakacjami kredytowymi
  • Odpowiedz
czekali po 15-20 lat mieszkając z rodzicami-dziadkami albo w przyzakładowych klitach ze wspólnym kiblem, cała rodzina na 35 metrach.


@TurboDynamo: Ale dostali ZA DARMO i przez to spadkowicze nie mają teraz co kupić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszyscy są źli tylko nie oni, wujek janusz "dostał" mieszkanie zakładowe, żle. Anetka wzięła tani kredyt źle. Bekowicz wziął darmowe pieniądze źle.
  • Odpowiedz
a co mieli zrobic ludzie ktorzy wlasnie skonczyli studia i poszli do pracy? Kupic mieszkanie 10 lat temu jak mieli 15 lat?


@xdemon: Skorzystać z bk2% ale panicz po studiach to musi mieć apartament w śródmieściu Warszawy, więc faktycznie mógł się nie łapać.
  • Odpowiedz
no to jeszcze raz, to moja wina? Czy socjalistycznego rządu który podjął złą decyzje?

inflacja była na długo przed wakacjami kredytowymi


@Kroledyp: wszystko wina rządu który ZMUSZAŁ LUDZI do brania wakacji kredytowych i kredytów na niski procent.

Kredyciarze nie mogli podjąć żadnej DOBROWOLNEJ DECYZJI, a wszystko odbywało się w atmosferze PRZYMUSU.

Masz rację, już nie dyskutuję. Zapomniałem, że za nie wzięcie wakacji kredytowych jest 25 lat w więzieniu albo 100zł grzywny
  • Odpowiedz
wszystko wina rządu który ZMUSZAŁ LUDZI do brania wakacji kredytowych i kredytów na niski procent.


Kredyciarze nie mogli podjąć żadnej DOBROWOLNEJ DECYZJI, a wszystko odbywało się w atmosferze PRZYMUSU.


@malinq: Daj ludziom darmowe pieniądze, bądź zdziwiony że ludzie biorą darmowe pieniądze. pikachuface.jpg

Ciekawe że nikt nie widzi przyczyn inflacji w miliardach! rozdanych na covidowe tarczy dla "upadających" biznesów, aktorów, celebrytów i piosenkarzy. Przecież na tym szły takie wały, Janusze brali setki
  • Odpowiedz
@Tomahawkkk: ale zdajesz sobie sprawę że 2022/2023 to już były spadki nieruchów i kataklizm sprzedaży? Kto miał przewidzieć że państwo będzie sypać do kredytów nieroztropnym ludziom dla których 40m2 za 510 tys zł to okazja?
  • Odpowiedz
Ciekawe że nikt nie widzi przyczyn inflacji w miliardach! rozdanych na covidowe tarczy dla "upadających" biznesów, aktorów, celebrytów i piosenkarzy. Przecież na tym szły takie wały, Janusze brali setki tysięcy z tarcz mimo że straty mieli tylko na papierze specjalnie pod tarcze.


@WielkiPowrut88: może dlatego, że rozmawiamy pod tagami... #kredythipoteczny #nieruchomosci
  • Odpowiedz
No i Anetka ma mieszkanie a spodkowicze zwycięstwo moralne. Ciekawe komu lepiej :-)


@Korax: Jak Ci zgwałcą matkę, albo okradną dom to Ty będziesz miał zwycięstwo moralne, bo nie jesteś gwałcicielem. Ciekawe komu będzie lepiej :-)

Jeśli dla Ciebie moralność>korzyści to świadczy tylko o tym, jakie wartości wyniosłeś z domu.
  • Odpowiedz
@Tomahawkkk: Czy ja wiem, czy tak dobrze na tym wyszły? Jak np. ktoś mądrze wtedy zainwestował w Bitkojna i teraz załapał się na bezpieczny kredyt 2% i teraz buduje sobie domek na prowincji... to wcale tak złe nie wyszedł :D Ale nie wiem, nie znam się.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88

Większość osób po prostu nie stać na mieszkanie, bo zarabiają za mało. I nie stać ich czy jest BK2% czy BK0%. Jeszcze jak jest teraz tak dużo samotnych osób, to nie wyżyją z jednej wypłaty z kredytem jego ratami i resztą opłat. Tak samo to działa u naszych sąsiadów dlatego część osób mieszka potem z rodzicami, bo po prostu ich na mieszkanie samemu nie stać. Nie każdy Polak też mieszka w
  • Odpowiedz
aktualna wartość kredytów do spłaty to prawie 500 mld zł


@malinq: to są przecież jakieś drobniaki przy tak dużym kraju na 38 mln ludzi
a jeszcze ciekawiej będzie jak kiedyś dojdzie do ciebie, że spora część tych kredytów jest wzięta na rozwój i rozbudowę firm, żebyś miał gdzie pracować i za co pisać te wysrywy

wszystko wina rządu który ZMUSZAŁ LUDZI do brania wakacji


no patrz, nikt też nie zmusza do
  • Odpowiedz
dzisiaj też nie masz od razu to czekanie 15 lat zastapione zostało czekaniem na odłożenie wkładu


@1624294678: ale to od ciebie zależy ile będziesz na niego odkładał a nie widzimisie jakiegoś łapówkarza. Nie oszukujmy się, skoro Mariusz na saksach i prostych robotach w Norwegii albo na Islandii potrafi odłożyć na wkład własny w 2 lata to znaczy że nie z rynkiem jest coś nie tak tylko z wami.
  • Odpowiedz