Wpis z mikrobloga

  • 101
#motoryzacja #motocykle #mechanika

Witam, nawiązując do poprzedniego tematu motocykla SHL i jego remontu, udało się narazie w starym budynku przyszykować kącik pod remont. Problem okazał się taki iż przy patrzeniu czy kręci wałem itd nie zauważyłem, że ktoś do gaźnika wsadził 2metry szmaty namoczonej i niestety wkręciło go w tłok co skutkowało wystukaniem tłoka z cylindra, ale nie ma nic złego bo okazało się, że pierścienie na tłoku były wykruszone a sam cylinder nie jest porysowany. Skrzynia jest cała i ładna, dobrze tam wszystko chodzi, muszę oddać wał korbowy do regeneracji i wyważenia bo aktualnie lata po całym silniku.
PS. Aby zachować jak najwięcej orginału, udało mi się naprawić oryginalny zapłon, nawinąć nowe cewki i znalazłem oryginalne kluczyki, dokumenty i worek przerywaczy, kondesatorów i żarówek, więc dziadzio zawsze wszystkiego miał w zapasie.

Podjąłem decyzję i zewnętrzne strony lakieru zostawiam nienaruszone, wewnętrzne wypiaskuje i wymaluje, całą ramę także oddam do malowania proszkowego, a chromy wypoleruje tyle ile się da, żeby nie psuć jego charakteru.

Zdjęcia w komentarzach.

Wołam tak jak obiecałem, plus kilka osób.

@Betterlike
@pan_fenestron
@SynUbeka
@andyk78
@sukien
@contraband
@piotr167
@effzet
@contraband
@Fire998
@Sylar
@dolly
@Kacorek
@wi1qqqq
@tomason123
@amath
@KwestiaPodejscia
@Hanysek
@ropuchapodkamieniem
@Harmideron
@Zoxico
Pobierz Matril - #motoryzacja #motocykle #mechanika 

Witam, nawiązując do poprzedniego temat...
źródło: comment_Np1qGxkYiUKbMi0wz1mln5svduf1NCZB.jpg
  • 19
@Matril: zazdroszczę Ci okrutnie, zawsze mi się SHL podobały :)

planujesz robić coś z cylindrem ? Może by go wypiaskować z rdzy ?

no i kwestia ewentualnego szlifu i zmiany tłoka i pierścieni, to cały czas jest do dostania jeszcze :)
@Anatejms
@amath

Myślałem nad tym żeby wstawić aluminiowe tak jak sprzedają, ale stan tłoka jest elegancki, ma niecałe 10tyś. km. Na pewno zewnątrz wypiaskuje i wyszkiełkuje, resztę wypoleruje pastą.

Dzięki @Anatejms za doradzenie wypolerowania cylindra, lepiej podmuchać na zimne i też oddam go do wypolerowania.
@contraband niklowane są szprychy i jeszcze kilka elementów, ale kierownica amortyzatory i śrubki niektóre są chromowane.

@Anatejms wypytałem o ceny znajomego mechanika, mówi że lepiej złożyć narazie to co jest do kupy, tylko dobrze wyczyścić i wrazie czego kupić nowy cylinder z tłokiem, bo taka sama kwota jak oddać do polerowania i dobierać kielich.
kupić nowy cylinder z tłokiem, bo taka sama kwota jak oddać do polerowania i dobierać kielich.


@Matril: tylko, że większość tych nowych części to kupa złomu i odlew z gówna i gliny :) Lepiej szlifować oryginał.
I poprzednio Ci nie napisałem, żebyś też kupił gumy i olej do amortyzatorów i też je wymienił bo lewy już zaczyna się przecierać i uszkadza chrom, a poza tym w środku już pewnie struchlały więc
Pobierz ropuchapodkamieniem - > kupić nowy cylinder z tłokiem, bo taka sama kwota jak oddać d...
źródło: comment_uTBVELwY6XqpUuxEWSI4BoLdPcKmJUa3.jpg