Wpis z mikrobloga

Akaname (垢嘗 "Wylizujący brud") to małe yokai występujące tylko w brudnych toaletach. Są rozmiaru dziecka, na głowie posiadają czuprynę z mocno przetłuszczonych włosów, ich skóra jest śluzowata, w zależności od odmiany mogą mieć jedno, lub dwoje oczu, każdy akaname posiada długi, lepki język. Co może robić taka paskudna, łazienkowa istota? Atakuje korzystających z toalety ludzi? Czerpie radość z ich straszenia? Otóż nic bardziej mylnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Akaname to płochliwe stworki, unikające ludzi, dzień spędzają na wylizywaniu pysznych nieczystości prosto z kibelka. Same w sobie nie są groźne, lecz mogą przenosić choroby zakaźne, więc jeśli nie chcecie być nawiedzeni przez tego yokai lepiej utrzymujcie swoje łazienki w czystości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czarnolisto( ͡° ͜ʖ ͡° )*: #yokainadzis

#japonia #ciekawostki #mitologia
Utsuro - Akaname (垢嘗 "Wylizujący brud") to małe yokai występujące tylko w brudnych to...

źródło: comment_Mbu7HBK5sLXo7PTwGVzmo6sEdFZdQpNq.jpg

Pobierz
  • 31
@Carotas: Na japonistykę bym się nie dostał pewnie, o ile z maturą problemu nie miałem, to moje świadectwa wyglądają tragicznie XD Ogólnie prawie wszystkie yokai jakie opisuję znam, część nazw też sam tłumaczę, Japonią interesuję się od 14 roku życia, czyli już jakieś 8 lat. Dużo informacji mam w głowie, ale żeby nie walnąć jakiejś gafy robię risercz przed każdym wpisem. Głównie z yokai.com, angielskiej wiki, czy właśnie blogów i stron
@Utsuro a czy to nie jest ich taki sposób na wychowanie dzieci ? Ktoś kiedyś nie mógł znieść jak jego dzieciak zostawił brudny kibel i naopowiadał mu historyjek, że jeszcze raz zrobi syf to przyjdzie demon który będzie musiał posprzątać za niego xD Może dlatego u nich jest taka wysoka kultura jeśli chodzi o higienę i inne rzeczy przez to, że mają to wpajane między innymi przez takie historyjki.