Wpis z mikrobloga

#ekspresdokawy
Mirki, mam problem z ekspresem Delonghi Magnifica 3000.
Od wczoraj jest coś nie tak - ekspres wytwarza o ok. 2/3 mniej kawy niż powinien. Czyli np. daję pokrętło na całą filiżankę, a wylatuje mi kawy tylko na 1/3 filiżankę...
Jakieś pomysły co może się dziać? Wcześniej działał normalnie...
  • 9
@Eldian: ja polecam wyciągnąć 'grupę parzaca' czyli ten element który w środku jest największy, łatwo sie go demontuje, a następnie dokładnie umyć ciepła woda. Powodem moze byc zabrudzenie całości. Ewentualnie sprawdź czy w pokrętle nie zdarły sie zabki i czy faktycznie zwiększasz ilość kawy, czy obraca sie sam plastik w obudowie. Ekspresy to #!$%@? xd moj często pokazuje błąd, ale naprawiam go jak prawilny Polak-włączam i wyłączam do skutku xddddd
@Eldian: z tego co Google grafika podpowiada to musisz podważyć czymś (najlepiej płaskim śrubokrętem, pewnie w 4 miejscach, na zaczepach) przód i powinien ten plastik odejść, ewentualnie spróbuj sciągnąć sama plastikowa gałkę, na sile albo podważ czymś, wtedy oszacujesz czy to jest powodem problemu. Ogólnie weź go na warsztat, rozkręć co sie da, umyj co sie da, wszystko dokładnie wysusz i skręć ponownie, po mojemu powinno pomoc, jeżeli dalej bedziesz miał