Wpis z mikrobloga

Mirki jadę jutro na kilkudniową wycieczkę motocyklową na Słowenię + Chorwację i Włochy no i mam kilka pytań.
Będę przejeżdżał przez Czechy, Słowacje, może Austrię i zastanawiam się czy w którymś z tych krajów wymagają kamizelki odblaskowej albo jakiegoś innego wyposażenia motocykla oprócz apteczki? Jak wyglądają opłaty za autostrady w tych państwach jeśli chodzi o motocykle? Na Słowacji wiem, że na moto można jeździć po nich za darmo. Macie jakieś doświadczenia z tamtejszą drogówką? Mam xenony w moto zamontowane i zastanawiam się czy nie będzie pszypału.

#motocykle #podroze #slowenia #chorwacja #wlochy #czechy #austria
  • 10
@Qbol69: jest takie coś jak konwencja wiedeńska, albo coś podobnego i w pojeździe, którym sie poruszasz musisz mieć wyposażenie jakie jest w kraju, w którym jest zarejestrowany. W Polsce nie musisz mieć chyba nic w wyposażeniu motocykla jeśli chodzi o kamizelki, żarówki etc. także w razie kontroli jeśli jakiś policjant będzie się czepiał to powołujesz się na to i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://moto.wp.pl/obowiazkowe-wyposazenie-samochodu-za-granica-6068479484351617a
Wiem, że
@Qbol69 Słowacja/Czechy radarowcy raczej w terenie zabudowanym, często zaraz za znakiem ograniczenia prędkości. Najlepiej jeździć tak jak lokalesi, czyli jak wszyscy jadą wolno to za nimi. Czechy autostrady za darmo. Ja jechałem do Chorwacji przez Słowacje i Węgry, na Węgrzech tania winieta. Kamizelkę plus mini apteczkę i żarówki warto mieć, nie sluchaj tych głupot o konwencji wiedeńskiej... to wyposażenie zajmuje mało miejsca a raczej policjant z jakiegoś Nowego Jicina o tej konwencji
@debenek: yanek nie działa za granicą, przynajmniej mi nie chciał działać a Internet miałem. Moze to kwestia aktualizacji apki była.
A o tej konwencji to każdy powinien wiedzieć z mundurowych