Wpis z mikrobloga

Potrzebuję pomocy z zalozeniem sieci bezprzewodowych. Jestem na statku I muszę podlaczyc kilka routerów zeby udostepnic zalodze internet. Problem jest taki, ze trzeba bylo zresetowac nowe routery (tplink) do ustawien fabrycznych, bo nikt nie mial do nich hasla. Przed resetem wifi dzialalo, po resecie juz nie chodzi.
Problem byl podobny ze starymi routerami dlinka ale do jednego mialem haslo, zrobilem backup ustawien I po wgraniu do kilku innych, tez dlinkow, wifi dziala. Niestety routery, które musze podlaczyc to nowe Tplinki AC1750 wiec nie ma możliwości importu ustawien z dlinkow. Wszystkie ustawienia wklepuje recznie, ip, maski podsieci, dhcp, itd. Jedyne co udaje mi sie osiagnac to po restarcie ustawien routera przez niecala minute pokazuje mi się (w pasku zadan windowsa), ze jest lacznosc z internetem ale przy probie wejścia na jakakolwiek strone nic sie nie wczytuje po czym w pasku zadan status zmienia sie na "brak polaczenia z internetem".

Ciekawe poszlaki, które mogą pomoc: przy podlaczeniu komputera bezposrednio po kablu tez nie mam dostepu do internetu. Gdy podlacze kabel od internetu do routera dlinka I z dlinka następny kabel do komputera wtedy internet jest. Gdy zrobie to samo z routerem tplinka - internetu nie ma. Jakies blokady pod adres mac czy co?
Adres ip jest statyczny, wpisywalem taki sam jaki wyswietlal się po udanym podlaczeniu z dlinkiem. Firewalle poblokowane, na komputerze I w ustawieniach routera. Sprawdzalem sprawę na dwóch roznych komputerach/windowsach z tym samym skutkiem.
Sciaganie firmware'u, dodatkowych programow mogacych pomoc nie jest mozliwe, bo transfer jest baaardzo slaby. Jakies rady? Spedzilem nad tym doslownie pol dnia, sprawdzalem wszystkie opcje po kilka razy I ciągle sciana.
Dlink ma bardzo malo ustawien w stosunku do tplinka, w którym jest ich niepotrzebnie duzo. Wszystkie opcje w faq producenta przerobilem, klonowanie mac też nie pomoglo.
Przepraszam za brak polskich znakow ale tymczasowo uzywam angielskiej klawiatury I slownik rzadko zalapuje. Z góry dzięki za rady.
#sieci #it #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #wifi #siecibezprzewodowe
  • 5
@cadet: czyli w moim rozwiązaniu podłączasz sobie router dlinka, skoro działa to po co psuć ;) tplinkami robisz sobie most do tego access pointa i poszczególne sieci działają niezależnie, wszystkie komputery podłączone do 1 tplinka będą niezależną siecią od drugiego tplinka, ale zasoby z dlinka będą dzielone (w tym internet)
btw. nie każdy dlink (zwłaszcza te stare) pozwala na tworzenie mostów

co do blokady i istnienia połączenia jedynie po dlinku (sprawdź
via Android
  • 0
@DannyTheDog sytuacja wygląda tak, że na każdym piętrze wystaje z sufitu 20cm kabla ethernet i jest wyznaczone miejsce na router. Nie mam możliwości ciągnąć kabla przez cały statek jeśli o to miało chodzić. Jeśli chodziło Ci o połączenie bezprzewodowe z innymi to też sytuacja odpada, bo statek ma taką konstrukcję, że zasięg piętro niżej z routera jest słaby, dlatego poprowadzony jest osobny kabel na każdy router.

@dktr niestety, podałem tylko te informacje,