Wpis z mikrobloga

@ElTorino: Np mam znać na pamieć pobieranie tekstu z pliku tekstowego, później zamienić duże litery na małe nie używając komendy upper i później zapisać ten tekst w innym pliku ;) nie pozdrawiam. Pobieranie danych na jakieś 3 rożne sposoby mam znać. Jedno zadanie to około 30-100 linijek kodu i wszystko z pamięci.
@mdlejtecole: ja tego nie potrafię z pamięci zrobić, a stawiam teraz apke w springu, front, resty, uwierzytelnianie itd ( ͡° ͜ʖ ͡°). Nawet nie potrafię dodać .CSS do html ponieważ Angular to robi inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ElTorino: uwalił coś około 70% osób w pierwszym terminie, za 3 dni drugi termin, podstawy znam, ale nie mam sił i motywacji, żeby to na pamięć ogarnąć, bo nie tak powinna wyglądać nauka programowania.
@mdlejtecole: no to trochę słabo. Co innego wymagać rozumienia podstaw OOP jak działa dziedziczenie, dlaczego stringi porównujemy przez equals. Ale znać na pamięć boiler plate do czytania pliku nie bardzo.
@ElTorino: @mdlejtecole: z drugiej strony, skoro nie umiesz zapamiętać kilku linijek wczytywania z pliku i musisz szukać tego w googlach, to pytanie - czego jeszcze nie potrafisz zapamiętać? Wychodzi na to, że każdy bardziej zaawansowany kod, będziesz musiał najpierw wejść w google, znaleźć , potem skopiować, dostosować, a to są nakłady czasu. Nikt za to ci nie będzie płacił. Programowanie to nie szukanie w googlach, to umiejętność zastosowania wiedzy, której
@mdlejtecole: gadasz głupoty, i o mie kest 30-100 linijek bo w zasadzie wazne jest dodanie import i odpowiedniej biblioteki, potem 3-4 liniki kodu Odpowiedzialnej za plik i tyle a co on każde zrobic z tym tekstem to juz inna sprawa. Zmiana z dużych na małe litery to jest zmiana kodu symbolu ASCII o chyba 32 w prawo i ewentualnie kilka if-ów jak masz dodatkowo obostrzenia. Takze do zapamiętania w 5 min
@eovenn: no ta, dobre drugie dno. Prawda leży gdzieś pomiędzy. Samemu ogarniać a także pożytkować się googlem.

Ja akurat nie pracuję na co dzień, to już nie potrafię z pamięci napisać, chociaż jakby spróbować - można użyć BufferedReader, który przyjmuje String albo File. While'ować po jakimś nextLine(), dopóki nie null. Pamiętać o dispose(), choć to chyba z C#, tu chyba close(), + żeby tego nie pisać, to można w składni javy8