Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem #!$%@?. Jest mi przykro że ludzie są tak #!$%@? że na każdym kroku patrzą jak Cie tu #!$%@?ć.

Chce kupić pierwszy w swoim życiu samochód. Zebrałem ledwo ledwo 13 tysięcy. Wiem że jeśli chodzi o kupno samochodu to są to bardzo śmieszne pieniądze jednak jak na moje możliwości jest to dosyć sporo.

Zdaje sobie również sprawę z tego że w tej cenie nie kupie samochodu w nie wiadomo jakim super stanie. Ale #!$%@? to co się dzieje to jest jakaś masakra.

Oglądałem już sporo samochodów, ludzie pisali że w idealnym stanie itd. Jednak na miejscu okazywało się zupełnie inaczej.

Wczoraj znalazłem fajny samochód w tej cenie, gość w ogłoszeniu jak i przez telefon zapewniał że samochód jest w 100% sprawny. Miałem sporo kilometrów do przejechania, jednak pomyślałem że warto. Na wstępie okazało się że koło dwu masowe do wymiany, problemy z elektroniką (jakieś kontrolki dziwne się świeciły) ogólnie stan tego samochodu to jakaś totalna porażka... #!$%@?łem się na gościa, mówię że #!$%@? przejechałem w #!$%@? kilometrów bo zapewniał że nie ma żadnych problemów. Pedał nawet nic nie odpowiedział.

#!$%@? czy ludzie muszą być tak #!$%@?? Nie mogą już przez telefon chociaż powiedzieć o tak istotnej rzeczy jak #!$%@? dwumasa? Szukają frajera który przyjedzie i jakoś mu wcisną takiego grata...

#!$%@?łem się, nie wiem po co to pisze. Chyba odpuszczę zakup samochodu bo i tak nigdy nic nie znajdę (,)

#motoryzacja #pytanie #zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jestem #!$%@?. Jest mi przykro że l...
źródło: comment_4q5aoaKg4O6aUFZpR9Y71K3aKRV5ur1o.jpg
  • 201
@wysprzeglik znam to uczucie. Kiedy sprzedawałem swojego focusa mk1 w naprawdę zajebistym stanie, bez oznak korozji(dosłownie ludzie się dziwili, że rdza go nie lubi). Przyjechał Sebek z bratem, zaczęli nim jeździć, tłuc nie dociskać sprzęgła, gadać jaki to szmelc i więcej niż 4k za niego nie dadzą. Pominę fakt, że goguś był pijany, a brat nie wiedział gdzie jest wsteczny w samochodzie. Po kilkuminutowej kłótni o cenę, kazałem im zwyczajnie #!$%@?ć, bo
@AnonimoweMirkoWyznania: Moim skromnym zdaniem powinieneś poszukać czegos starszego ale mało awaryjnego. Wszystkie francuzy odpadaja, japończyki niestety też. Poszukaja sobie jakiegoś Audi a3 1,6, dlbre silniki samochody cynkowane wiec problemow ze rdzą nie bedzie. Tylko ostrzegam szukanie audi w Polsce to jak szukanie igły w stogu siana, wiekszość bita, liczniki cofane ale niestenty takie sa reali zakupu starszych samochodów w Polsce. Nie poddawaj sie za szybko, jeszcze pewnie pojeździsz z 3 miesące
@AnonimoweMirkoWyznania: w Polsce kupuje się auta, na które ludzi nie stać. Bo somsiad musi poczuć gula a laski mieć mokro. Jak coś się zepsuje lub trzeba wymienić naturalnie zużywające się części to nie stać już na naprawę więc się spawa, wiąże sznurkiem i klei taśmą bądź klejem. Potem takie janusze próbują odsprzedać auto w cenie dobrej marki, które jest ruiną. Nic się nie trzyma kupy, na desce choinka a licznik przeżywa
@totti10: co jest zlego w dieslu? W moim seaciorze mam prostego 1.4 tdi bez dwumasy i dpfu. 6 lat nim jezdzilem i zlotowki w silnik nie wsadzilem. No chyba, ze ktos kupi trupa z 400 k przebiegu to nie ma sily zeby sie nie psul
@AnonimoweMirkoWyznania 13k to wcale nie tak mało. Za tyle spokojnie sprowadzisz sensowne auto z Niemiec.
Dwie rzeczy: auto sprowadzasz sam, jeżeli masz o tym pojęcie, a jeżeli nie to przez zaufanego pośrednika.
Diesla sobie daruj na starcie. Jeżeli masz 13k to najlepiej auto kup za 10k, 1k zostaw na opłaty, a za pozostałe 2k będziesz mógł wstawić lpg jak Cie będzie boleć koszt benzyny. A jak nie to za te 2k zrobisz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Wyrazy współczucia. Kupno używanego samochodu w tym kraju to jak przeprawa przez pole minowe. Tez to przechodziłem. Rób tak jak radzą mirki. Albo coś tańszego i zachowaj cześć pieniędzy na naprawy, albo szukaj wśród samochodów z ceną powyżej średniej(powiedzmy jak dany model stoi na otomoto czy allegro 10k to szukaj wśród takich za 12k), najlepiej z polskim właścicielem i nie w komisach.

A i 10 letnie diesle z przebiegiem poniżej
@AnonimoweMirkoWyznania polecam szukać ogłoszeń w lokalnych gazetach, często auta sprzedają tam dziadki. Po za tym śledź na bieżąco otomoto i jak cos Ci wpadnie interesującego to odrazu się umawiaj na oglądanie. Mi się udalo 2lata temu kupic meganke 2 za 11k. Polski salon, 2 właścicieli i od samego kupna wszelkie naprawy i przeglądy byly robione w ASO- przebieg 140k i po stanie auta jestem skłonny uwierzyć, że jest realny:) Nie zalamuj sie