Wpis z mikrobloga

Nadchodzi nowa jeszcze mniejsza wersja ESP-32!

The ESP32-PICO-D4 is a System-in-Package (SiP) that is based on ESP32, supporting both Wi-Fi and Bluetooth connectivity, yet avoiding bulky quad-flat no-leads (QFN) packages. The module’s dimensions are only 7.0 × 7.0 × 0.94 mm, which means that it requires minimal PCB area, while integrating a 4 MB SPI flash, a crystal oscillator and most of the decoupling caps.


ESP32-PICO-D4 SiP specifications:
- SoC: ESP32 with two Tensilica LX6 cores, 448 KB ROM, 520 KB SRAM (inc. 8 KB RTC memory), 1 kbit eFuse
- On-module Flash: 4 MB SPI flash
- Wi-Fi Connectivity: 802.11 b/g/n/e/i (802.11n up to 150 Mbps)
- Bluetooth Connectivity:
Bluetooth V4.2 BR/EDR and Low Energy;
class-1, class-2 and class-3 transmitters;
Audio: CVSD and SBC
- SD card, UART, SPI, SDIO, LED PWM, Motor PWM, I2S, I2C, IR, GPIO, capacitive touch sensor, ADC, DAC, LNA pre-amplifier
- Sensors: On-chip Hall sensor and temperature sensor
- Clock: On-module 40 MHz crystal
- Power supply: 2.3 to 3.6V
- Operating current: 80 mA (average)
- Temperature range: -40°C to 85°C
- Package dimensions: 7.0±0.1 mm × 7.0±0.1 mm × 0.94±0.1 mm

http://espressif.com/en/media_overview/news/new-espressif-products-coming-soon
datasheet:
http://espressif.com/sites/default/files/documentation/esp32-pico-d4_datasheet_en.pdf

#esp32 #esp8266 #elektronika
Pobierz QBA_ - Nadchodzi nowa jeszcze mniejsza wersja ESP-32!

 The ESP32-PICO-D4 is a Syste...
źródło: comment_wgrjSUDiA6frVzeRStzo8yh355SerFRp.jpg
  • 9
@asdasdce2w: Ma o wiele większe możliwości. Jest więcej GPIO, są dwa rdzenie (jeden może obsługiwać WiFi a drugi program), jest szybszy ale pobiera mniej prądu, dodatkowo jest BT LE, ma tryby głębokiego uśpienia (5-10 uA) w których działa RTC więc może się sam wybudzić z takiego stanu. Ma tryby uśpienia 100 uA w których działają sensory, więc można głęboko uśpić i wybudzić przyciśnięciem przycisku.

Generalnie esp32 jest następcą esp8266. Ma znacznie
ile szekli amerykańskich to ma kosztować?


@ZohanTSW: @QBA__: Trudno powiedzieć ile kosztuje u producenta sam chip. W detalu, polutowany z metalowym shieldem, anteną + peryferia kosztuje $4 u majfrendów. To jest kompletna płytka, którą możesz wykorzystać w swoim urządzeniu, nawet profesjonalnym.

Jak chcesz to do płtyki uniwersalnej przylutować to musisz mieć przejściówkę za $0.5 na której są pullupy i dwa microswitche (reset/program). Do tego podłączysz się już normalnym uartem
@kwanty: ja akurat ESP32 jeszcze nie kupiłem, ale na ESP8266 trochę się bawiłem w C. Kurcze tyle teraz świetnych układów, tylko czasu i pomysłu gdzie to wykorzystać trochę brak
@QBA__: Do ESP32 jest całe środowisko IDF od producenta. Programuje się w C i można wykorzystać wszystkie zabawki z tego układu, w tym BT, przerwania, głębokie uśpienie, etc... Ja się bawiłem w Arduino i tam nie wszystko jest dostępne ale za to jest prosto. Więc czujniczek na WiFi wyklikałem bardzo szybko ;-)