Wpis z mikrobloga

#karate #krakow
Panowie i Panewki w karategach, 10 lat temu ćwiczyłem #kyokushin w Tarnowie dojeżdżając do brązowego pasa, ale sporo się pozmieniało - tam i w moim życiu. Teraz jestem w Krakowie i szukam opcji między dwoma klubami: Oyama's, co byłoby pewną zmianą, a kontynuacją kyokushin.
Czy ktoś ćwiczył u któregoś z sensei/shihan?
Założenia: ćwiczyć sztukę walki, samoobronę, trochę się potłuc i wyciszyć, bez nadmiernego #!$%@?, że następny dzień na L4 trzeba brać, ale na tyle, by przyzwyczaić się do bólu.
SPGM1903 - #karate #krakow 
Panowie i Panewki w karategach, 10 lat temu ćwiczyłem #ky...

źródło: comment_lryjl8guzuR4tjtBEg3KRsVleM0tFgoY.jpg

Pobierz
  • 9
@SPGM1903: Chyba najlepsza opcją zawsze jest przejście się na jeden-dwa treningi do danej szkoły i przetestowanie sposobu prowadzenia treningu czy nawet zapoznanie się z zasadami czy atmosferą w grupie. Jeśli chodzi o kluby karate to nie mam takiego rozeznania w Krk, ale mój dobry znajomy prowadzi zajęcia taekwondo i mogę zagwarantować, że są na dobrym poziomie :) a może jeśli decydujesz się na zmianę szkoły karate to może warto byłoby wypróbować
@enron: pokaż swoją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@y_paul: tak, ćwiczyłem, gdy prowadził tam treningi, naprawdę - człowiek instytucja. Prawie stworzył własną odmianę kyokushin i taki wzór karate mi pokazał.
Szkoda, że tak wcześnie odszedł...
@enron: pokaż swoją ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@SPGM1903: GET OVER HERE! ( )

A co do Kyokushin - pamiętam, że jak chodziłem daaaaaaaaawno temu (przestałem w momencie, gdy próbując zrobić efektowny kop z półobrotu rozwaliłem sobie solidnie kolano) to znajomi chodzili na Oyama i tam generalnie było dużo praktyczniejsze podejście - tonfy, noże i te sprawy. Ale może to tylko takie
enron - > @enron: pokaż swoją ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@SPGM1903: GET OVER HERE! (✌ ゚ ∀ ゚)☞

...

źródło: comment_rYn9I3YcWwIlOrdHZhPRUmETvqTtcIN6.jpg

Pobierz