Wpis z mikrobloga

Co rozkminy mają ludzie wracający z nocnych baletów xd

Wiozę parę z domówki i przejeżdżamy obok przeciętnego kościoła z lat 90'
Dialog z pamięci:
Laska: ja #!$%@?, co się z tymi kościołami porobiło
Gość: w sensie że co?
L: no przecież one #!$%@? wygladają jakby nie mogły
G: ???
L: no #!$%@?ę taką budują, kiedyś sztuka sakralna to był taki fundamentalny trzon sztuki, jak się gdzieś jedzie to się kościoły zwiedza, a dziś to #!$%@?, jak jakaś #!$%@? to wygląda.
G: xd
Ja: xd
#nocnazmiana #rozkminy
  • 77
  • Odpowiedz
@WaltherW: stary, przecież to na górze wygląda, jak bunkier nuklearny. Ja rozumiem, jest ogromna moda i parcie na minimalizm oraz modernizm, który ogólnie jest super. Jednak w tym wydaniu jest to raczej słabe. Zimne, surowe, zupełnie nie przystaje do charakteru działalności, która ma się tam odbywać.
  • Odpowiedz
@TypowyPolskiFaszysta ale laska ma rację.
Kościoły teraz (nie mam na myśli dosłownie teraz, ale już od dziesięcioleci wielu) to masakra, a nie sztuka architektury.
Lata 90 to apogeum tego syfu i bylejakosci w architekturze nie tylko sakralnej.
  • Odpowiedz
@TypowyPolskiFaszysta: ja to myślę że budują taką brzydotę z dwóch powodów
- brak hajsu oczywiście xD
- są to kościoły tymczasowe, czują księża że za 50 lat nie będzie komu tam chodzić.
Bo powiedzmy sobie szczerze, jeśli teraz się dzieci chrzci "bo tak wypada, bo co babcia powie" to za dwa pokolenia chrześcijanie będą nawet w Polsce mniejszością.

  • Odpowiedz
@zolwixx: kościół parafialny św Jakuba, przy brzeskim Rynku

@rraaddeekk: do zabytkowego gotyckiego kościoła parafialnego z XIV wieku, który już był za mały dla mieszkańców, 30 lat temu dobudowano do boku tą nową bryłę
  • Odpowiedz