Wpis z mikrobloga

Według Rosjan operacja wyzwolenia Deir ez Zor została zakończona https://ria.ru/syria/20170912/1503902108.html ( ͡º ͜ʖ͡º) więc wygląda na to, że nieformalna linia graniczna na Eufracie między strefami Rosji i USA jednak istnieje. Mogę się mylić ale wygląda to tak, że dalsza ofensywa bez szerokiego wparcia Rosjan jest niemożliwa. Zresztą według wszelkich źródeł Rosja jak zwykle rozgrywa swoich sojuszników i zakazała zarówno Asadowi jak i Hezbollahowi wszelkich działań odwetowych przeciwko Izraelowi. Żeby było ciekawiej to
https://www.timesofisrael.com/israeli-satellite-images-show-damage-to-syrian-weapons-facility/
na zdjęciach, koło zaatakowanej przez Izraelczyków fabryki w Masyaf #syria były stanowiska rosyjskich systemów S400.
Dalej wg ISIS ich SVBIEDY odniosły sukces w walce z SDF zabijając kilkunastu/kilkudziesięciu bojowników w okolicy DeZ.
https://twitter.com/MorocanArab/status/907327918220759040
#syria #rosja #bitwaodeirezzor #izrael #usa #bliskiwschod
bijotai - Według Rosjan operacja wyzwolenia Deir ez Zor została zakończona https://ri...

źródło: comment_pvk5qitQTtyiAeYJtYzdOZEnkdUqgAd5.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@RuskiAgent1917:

Wystarczy wpisać sobie w google: YPG War Crimes i masz wiele artykułów na ten temat. Kurdowie prześladują Arabów od kilku lat i tego nie da się ukryć.


Spytałem się o dowody, a Ty mnie odsyłasz do google, żebym ich sobie poszukał. To jest dopiero żałosne.
Ale wygoglowałem to hasło, na pierwszej stronie znalazłem typowe oskarżenia Turków, stary artykuł od AI z zarzutami co do których AI się potem wycofała i
  • Odpowiedz
@NaLiniiFrontu-SyriaIraq:

A ja wydarzenia sprzed 100 lat mają się do tematu dyskusji? Co tamci Kurdowie mają wspólnego z dzisiejszymi oprócz narodowości?


Jak kurdowie poczują się zbyt pewnie pod kuratelą USA to znowu poczują krew i zaczną prześladować Asyryjczyków którzy to teraz są ich sojusznikami a nie oszukujmy się że to jest małżeństwo z rozsądku tylko dlatego że przyszło walczyć ramię w ramię ze wspólnym wrogiem czyli ISIS, pytanie co się stanie
  • Odpowiedz
@RuskiAgent1917: raczej obiektywnej do rzeczywistości. Sorry, ale na fakty od naLinii byłeś w stanie odpowiedzieć jedynien wrzątkiem.
No ale lecim. Kurdyjski świat jest bardzo skomplikowany i ta nielubiąca Rojavy Peshemrga wspierała SDF pod Tabqa.
Zbrodnie YPG, do wyboldowane iskde. NaLinii cie tu wyjaśnił ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Prześladowanie Arabów i ich wykrwawianie j.w.
Tarcia na linii Arabowie-Kurdowie, wyolbrzymiłeś jedno doniesienie, że YPG nie chce współpracować z jakimś
  • Odpowiedz
@Abu_Hajar_ibn_Zbigniew:

Z resztą KRG może się czuć całkiem pewnie, a nikogo nie prześladuje.


KRG jest bardziej cywilizowane od tych monobrwiowych pasterzy z płn Syrii. Poza tym to poczekajmy na wyniki referendum w KRG bo od nich będzie zależeć ich przyszłość.

bo USA w ramach SDF więcej sprzętu ma kierować do Arabów.


A widzisz, to znaczy że USA chce eskalować konflikt wewnętrzny w SDF między arabami i kurdami. Uzbroją po zęby obie
  • Odpowiedz
@RuskiAgent1917:

KRG jest bardziej cywilizowane od tych monobrwiowych pasterzy z płn Syrii.

Ale ty masz #!$%@? mocne i rzeczowe argumenty xDDD
A co po referendum, rzeź Jazydów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A widzisz, to znaczy że USA chce eskalować konflikt wewnętrzny w SDF

No weź ty chwile logicznie pomyśl, bo okopałeś swoje opinie w transzejach i ani śmiesz ruszyć..
USA po prostu nie chce do reszty #!$%@?ć
  • Odpowiedz
@Abu_Hajar_ibn_Zbigniew:

USA po prostu nie chce do reszty #!$%@?ć Turcji.


USA swoim wsparciem dla SDFu już dostatecznie wkurza Turcję. Teraz chcą polepszyć stosunki z Turcją i dlatego eskalują tarcia w SDF. Zrozum ze to nie jest tak że jak jest jakies ugrupowanie to wszyscy się tam wzajemnie kochają i jedzą sobie z dziubków. Są konflikty interesów i podziały i dlatego nie rozumiem dlaczego wielu mirkow dostaje skrętu kiszek jak słyszy o
  • Odpowiedz
@RuskiAgent1917: zły numer, bo o potencjalych problemach kurd.-arab. wewnątrz SDF już kilka m-cy temu pisałem. Po prostu nie naciągam doniesień pod tę wybraną teorię.
Chętnie się też dowiem co jest.pokracznego w moich poglądach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz