Wpis z mikrobloga

Siema, planuje jechać autostopem w Bieszczady, na jakiś tydzień. Na ten cel chcę zakupić sobie plecak turystyczny, plecak miałby służyć też za walizkę w czasie kursowania między miastem a wsią (co 2/3 tygodnie zjeżdżam do domu, student), jaki plecak możecie mi doradzić coś aby zmieścił się śpiwór i jakiś mały namiot. Cena około 200 zł, da się coś kupić za to coś całkiem fajnego?
#autostop #autostopnaluzie #autostopemprzezgalaktyke #zakupy #podroze #podrywajzwykopem #plecak
  • 10
@iXtrim: sporo autostopowiczów używa Arpenaz z Decathlon I sobie chwalą. Na sporadyczne wypady jak znalazł. Litraż musisz sam dobrać wedle potrzeb, jak na wyjazd na tydzień, to brałbym 40L,ale może być problem z pomieszczeniem słoików podczas weekendowych wypadów do domu ;)
@iXtrim: lacznie ponad miesiac z plecakiem na plecach na stopie w roznych warunkach, w bieszczadach tez sie sprawdzil. Namiot przytracza sie z boku, tak jak karimate. 65L, 170zl. Jak chcesz mozesz spokojnie brac 50l, ja preferuje troche dodatkowego miejsca na rozne rzeczy. Za 50zl mozesz nawet plecak kupic i polsluzy dlugo, mialem taki i nadal sprawny tylko mniej trokow, slabszy material itd.
Polecam:
Hi-tec traverse 65l
@iXtrim: zmieścić się zmieścisz ale z doświadczenia podpowiem, że lepiej dołożyć. Zaczynałem od 4F Katmandu 65L (którego swoją drogą mogę oddać za równowartość trochę lepszego alkoholu, szczegóły ewentualne na pw), a obecnie Fjord Nansen Himil 70L, którego gorąco polecam. Komfort noszenia znacznie lepszy dzięki porządnemu stelażowi, podobnie jak jakość wykonania stojąca kilka półek wyżej. Minimum jakie przeznaczyłbym w Twoim położeniu na nowy sprzęt wielokrotnego użytku to jakieś 300-350 zł