Wpis z mikrobloga

Czy umowy o pracę zabijają biznes? TAK! Ale nie z tej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Słyszeliście, że Ryanair się właśnie wali? Masowo anulują loty. Wiecie dlaczego?

Ryanair jest linią, która zatrudnia pilotów na umowach, które można nazwać śmieciówkami - mają liczne ich cechy, zwłaszcza to, że można je zerwać w zasadzie z dnia na dzień.

Ostatnio Ryanair prowadził negocjacje biznesowe z linią z ambicjami - Norwegian. Nie poszło najlepiej - doszło do wzajemnych zarzutów w mediach. 1 września szef Ryanair posunął się do: „kończy się im gotówka i mogą już nie latać za 4-5 miesięcy. Trudno negocjować z kimś, kto może nie przetrwać zimy”.

To dla ambitnego prezesa Norwegian było za dużo. Postanowił się odegrać. Złożył pilotom Ryanair ofertę stałych umów na dobrych warunkach.

W efekcie samego 10 września kilkudziesięciu pilotów Ryanair po prostu nie przyszło do pracy. Cóż, śmieciówkę można wypowiedzieć z dnia na dzień.

Biznes często opowiada, że umowy o pracę zabijają ich biznes. Przykład Ryanair pokazuje, że faktycznie. Tylko z nieoczekiwanej strony ;)


- Maciek Jabłoński

Stąd wniosek dla Was, pracodawcy - zatrudniajcie na umowach o pracę!


#biznes #umowy #umowa #umowaoprace #umowysmieciowe #loty #ryanair #lotnictwo #przedsiebiorczosc #socdem #lewackihumor
Tom_Ja - Czy umowy o pracę zabijają biznes? TAK! Ale nie z tej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
 Sł...

źródło: comment_NvEHOBLMlIzzMFkH747Wp9w7Zxk51GpM.jpg

Pobierz
  • 20
@Tom_Ja: leciałem w tamtym tygodniu pierwszy raz Norwegianem i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie czyste samoloty i przede wszystkim BARDZO NOWE samoloty, miła obsługa i bardzo wygodny lot. Mimo tego, że nie miałem wielkich niemiłych przygód z RyanAir-em to Norwegian wzbudził we mnie większe zaufanie. Szkoda, że darmowe WiFI nie działało, bo gdzieś czytałem, że Norwegian taką usługę oferuje.
Stąd wniosek dla Was, pracodawcy - zatrudniajcie na umowach o pracę!


@Tom_Ja: Tyle że dziś w Polsce to już się dzieje. Obecnie mamy rynek pracownika oraz najniższe bezrobocie i przez to on nawet nie spojrzy na ofertę, gdzie mu się proponuję umowę o dzieło.
Stąd wniosek dla Was, pracodawcy - zatrudniajcie na umowach o pracę!


@Tom_Ja: Ja, jako pracownik, chce byc na wlasnej DG i rozliczac sie poprzez fakturke, wiec wsadz sobie w pupe takie rady.

Przeklejam moj komentarz z innnego znaleziska:

Na wykopie pisza o sytuacji w Polsce i o zatrudnieniu w zawodach troche innych, niz pilot samolotu.

Fakty sa takie, ze u nas, po przekroczeniu pewnego poziomu zarobkow (powiedzmy, ze ~5k netto przy