Wpis z mikrobloga

Ludzie pomóżcie wykopowemu bratu w potrzebie :( Słowem wstępu: chcę kupić telefon z ekranem o przekątnej 6.44 cali do 1700 zł. Koniecznie z polskiej dystrybucji, czyli tu na miejscu wziąć w łapkę i fizycznie wyjść z telefonem w dniu zakupu, wszelkiego rodzaje gearbest czy allegro odpada. Telefony na tą porę znalazłem dwa: Lenovo PHAB 2 Plus i Xiaomi Mi Max 2. No i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że #xiaomilepszy. Jako ze to będzie mój pierwszy telefon tej marki (albo i nie jeżeli polecicie coś lepszego :) ) mam parę pytań:
1. MIUI 9 Global - jako że nie umiem zrobić nawet formata, chcę zostać na oryginalnym systemie. Czy Global jest dobrze spolszczony? Nie uświadczę chińskich krzaczków? Jak ze stabilnością? Słyszałem że MIUI lubi się wykrzaczyć w najmniej spodziewanym momencie :( Jak z użytecznością i komfortem korzystania z tego systemu? ( Błagam, nie namawiajcie na MIUI Polska).
2.Jaką jakość wykonania i materiałów oferuje Xiaomi? Telefon na co najmniej 2 lata, firma miała jakieś wtopy materiałowe? Np.: W Xperiach kiedyś pękało szkło na pleckach a w Samsungach baterie zachodziły w ciąże #pdk.
3. Jak z naprawą gwarancyjną? Mają w Europie jakieś centrum/ośrodek czy wszystko leci do Chin?
4.Polecacie jakieś inne telefony o podobnej specyfikacji w cenie podanej powyżej?

No, na razie tyle, wiem że sporo tego ale z góry dziękuje wam za wszelkie udzielone odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#xiaomi #smartfon #lenovo #miui #telefony
  • 7
@DawidoVader25 ja stawiam na xiaomi. Sam rok temu się dokładnie z tym borykałem i Mirki właśnie polecili mi MiMax zamiast Lenovo. Od roku mam swojego, jako że lubię dłubać to MiUi Polska jest na pokładzie ale teraz aktualizacje już przez OTA wiec bezobsługowo. Jakość naprawdę fajna a do wielkości idzie się przyzwyczaić zwłaszcza, że przeniosłem się z Note 4 od Samsunga z 5.7 cala.
Co więcej Ci mogę powiedzieć. Bierzesz wersje 2
@KLIFord: Dzięki, liczyłem właśnie na opis własnych odczuć co do marki :) Jednak zostanę (jeśli kupię xD) przy Globalu, ja serio jestem zielony w sprawach systemowych :) Opaski jednak nie kupię bo na moim nadgarstku już ma miejsce taki jeden jegomość xD Jednak jestem tradycjonalistą i normalny zegarek muszę mieć :)
@DawidoVader25: Z oficjalnej dystrybucji tylko widze komputronik i avans maja ten telefon, pytanie tylko czy na stanie i czy ktokolwiek pozwoli ci odpakowac i wziac go w lapy.
Na ceneo jest jeszcze kilka innych sklepow ktore go oferuja i nie sa januszami biznesu, daja gwarancje i jakis serwis.
Ale wiekszosc to sklepy wysylkowe, wiec ciezko bedzie go wziac w reke pobawic sie itp.
Niestety jest to niszowy telefon, w dodatku xiaomi
@PurpleHaze: No ale mówię Ci że widziałem fizycznie wystawione egzemplarze Xiaomi przynajmniej w 2 sklepach w moim mieście (w jednym nawet mi maxa 2 trzymałem w łapkach :) ). Mi chodzi o inne marki i modele jeżeli byście coś polecili, bo ja jestem taki że przed zakupem muszę pobawić się chwilę i porównać xD