Wpis z mikrobloga

RIP ja, RIP inni pracujący studenci
"Studia wieczorowe czy zaoczne będą trwały nawet siedem lat. Ma to podnieść ich jakość - podaje piątkowa "Rzeczpospolita""
Ten rząd jest nienormalny, realizuje się ten sam program na zaocznych co na dziennych. W tym momencie Ukraińcy kończą studia w wieku 22, Polacy zaocznie studiujący będą kończyć w wieku 26, przecież to jest #!$%@?.

#studbaza #pis #neuropa
  • 155
  • Odpowiedz
i tak to właśnie jest z polakami


@Hrvat: no, ah ci #!$%@? Polacy, ciągle tylko interesują sie nowymi projektami ustaw, trzymają ręke na pulsie, intensywnie sprawdzają władze z przepraowadzanych reform...
Mogli by sobie dać trochę siana, pozwolić trochę toczyć się sprawom zamiast z miejsca podejmować zorganizowane akcje obywatelskie

...oh wait
  • Odpowiedz
@Shatter: No w sumie to jeśli są w stanie zdać wszystkie egzaminy tak jak dzienni to ja nie widzę w tym problemu, poza tym na dyplomie chyba teraz wpisują tryb studiów, więc dla kogoś mogą być mniej warci
  • Odpowiedz
@Reepo Dlaczego wieczorowe? XD Jedyna różnica między dziennymi i wieczorowymi jest taka, że się płaci. Studiując wieczorowo wszystkie ćwiczenia i wykłady miałam z dziennymi oprócz języka dodatkowego i dwóch -trzech zajęć z nim związanych. Ja pierdykam, pozdrawiam Pana Ministra. XDDD
  • Odpowiedz
@werdum18: XD oho wielki jaśnie pan oświecony bezrobotny z dziennych. Nie pomyślałeś może, że duża część zaocznych nie jest na zaocznych bo łatwiej tylko dlatego, że nie wymagali skończenia studiów, żeby znaleźć się w swoim zawodzie?
  • Odpowiedz
@Reepo: nie jestem bezrobotny, pracuję w zawodzie ale do tego potrzeba było skończyć dzienne studia a ty ciesz się ze swojej gównoroboty w której nie potrzeba papierków
  • Odpowiedz
@Shyvana prawo dziennie nie przygotowuje do aplikacji ani trochę. Gdybym miał dzisiaj przystępować do aplikacji po studiach dziennych to na bank bym nie zdał bez wcześniejszego przygotowania się samemu. Skąd masz te statystyki? Izba adwokacka udostępnia takie szczegółowe dane dotyczące osób zdających na aplikację? Nie wydaje mi się
  • Odpowiedz
@piotrmodski: Żaden tryb nie przygotowuje bo aktów prawnych wymaganych na aplikację w większości nie ma w programie studiów. Ale studiując dziennie masz lepsze podstawy z tych przerabianych, jak chociażby cały blok cywilny
  • Odpowiedz
@Shyvana zgadzam się ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego nie ma roznicy czy ktoś kończy dziennie czy zaocznie- przygotować musi się sam. Na pewno więcej studentów dziennych idzie na aplikację (choć podważam te twoje 80%) ale nie jest to spowodowane jakością studiów. Wydaje mi się że większość osób kończących studia zaoczne nie chce już robić aplikacji. Jeśli ktoś jest w stanie zapłacić około 40 tys za 5 lat studiów
  • Odpowiedz
@piotrmodski: Albo pracuje w jakiejkolwiek pracy i opłaca studia z pomocą rodziców. Nie ma co zakładać, że każdy na zaocznych ma stałą i dobrze płątną pracę, najpewniej na uop bo to nie jest prawda.
  • Odpowiedz
@Marcinowy: ja nawet nie potrzebowałem studiów, żeby dostać pracę, po prostu chce nabrać dodatkowych umiejętności, a tu proszę, 2 lata umiejętności gratis! xD
  • Odpowiedz