Wpis z mikrobloga

Masz rację lepiej ten głos ignorować, udawać że nie ma takich poglądów, a niesfornym rodzicom odbierać dzieci i dawać do bidula. Nie lepiej zrobić kampanię informacyjną ? Dokładnie przebadać wszystkie szczepionki i informować ludzi że to o czym mówią jest błędem ? A dla wszystkich dla których zagadnienie szczepionek jest zero - jedynkowe proponuję ten film. Nie długo zaczną nas szczepić przeciwko wszystkiemu jak leci, przecież to jest chore! Niech jeszcze nakażą
@Zombo: Jeżeli ktoś wie że po dwóch piwach może prowadzić samochód to jaki z tym widzisz problem ? Zacznijmy wreszcie ludzi uważać za istoty myślące. Jeśli ktoś spożył alkohol i uważa że może prowadzić samochód to powinien mieć pełne prawo to robić. Co więcej jeśli nie będzie łamać przepisów drogowych policja nie powinna mieć również prawa by go zatrzymać w ramach kontroli. Oczywiście - jeśli spowoduje wypadek kara musi być surowa.
@dioxyna: No to lepiej zaczipujmy ludzi i oddajmy naszą wolną wolę w objęcia sieci neuronowych które będa analizować nasze myślenie i jak ktoś pomyśli tylko o zamachu terrorystycznym to go odłączymy od życia ? Jak się zapatrujesz na taką wolnośc ? Bo taka technologia jest tylko i wyłącznie kwestiom czasu. Ludzię muszą za siebie odpowiadać a jeśli ktoś już zabije kogoś będąc pijany powinien być odpowiednio skarany w tym wypadku nawet
populizm = wolne decydowanie o sobie i swojej rodzinie, bez wpływu państwa. Gdzie ja żyję jeśli populizmem jest podejmowanie samodzielnych decyzji i odpowiedzialności za nie
@dioxyna: Czy jesteś w związku z tym za całkowitą inwigilacja myśli ludzi w przyszłości i zamykaniu ludzi jeśli tylko spróbują wejść do samochodu pijanym , dokonać zamachu , uderzyć kogoś itd. ? Czy to jest dobre poczucie wolności ?
@dioxyna: Możesz siebie nazwać nawet liberalnym konserwatystą. Ale jeśli jesteś za indoktrynacją społeczeństwa, za silnym wpływem państwa na podejmowanie decyzji o jednostce no to ciężko nie zostać za stygmatyzowanym jako komunista. W końcu u podwalin tego poglądu politycznego było podejścia iż państwo wie lepiej co jest dla mnie dobre. Dla mnie to również EOT. A za dzieci odpowiadają rodzice - i to oni powinni brać za nie odpowiedzialność. Tak samo jak
@thislookslikeheresy: Nigdy nie prowadziłem samochodu po alkoholu.I nie prowadziłem go nie dlatego iż państwo mi zakazuje - bo jak się jest pijanym to raczej zakazy i nakazy od państwa nie działają .Co więcej jeżeli ktoś wie że podejmuje głupie decyzje po alkoholu i nie panuje nad sobą to czemu ma ten alkohol spożywać ? Jeśli jesteś wolną jednostką i wiesz że po alkoholu robisz głupoty to go nie pijesz - PROSTE.
Mam wrażenie iż aktualnie w Europie jest wielki szok jeśli ktoś chce sam decydować o sobie. Oduczamy ludzi myślenia za siebie. Samostanowienie o sobie i swojej rodzinie dochodzi do kwestii absurdu jaką jest nazywanie tego populizmem. Jeśli ktoś podejmuję złe decyzję np. w kwestii szczepionek poniesie za to karę. Ale to nie jest nas obowiązek aby narzucać na kogoś jakieś poglądy. Co więcej ludzie płacą ciężko za doradztwo lekarzy, za bycie prowadzonym
Jeśli jesteś wolną jednostką i wiesz że po alkoholu robisz głupoty to go nie pijesz - PROSTE.


@Dielektryk: No ale czekaj, chcesz mi odmówić wypicia tyle ile będę chciał? A jak potem uznam, że mogę jechać, to też mi zabronisz? Dlaczego zakładasz, że coś spowoduję? Przecież równie dobrze mogę być świetnym kierowcą w zakresie 1,5-2 promile. Przecież podczas późnych powrotów z imprez ruch jest prawie żaden.
Czym się różni kara śmierci
@thislookslikeheresy: No ale ja mówiłem o sobie nie o Tobie. Ja po nawet nie dużej ilości alkoholu mam spowolnioną reakcję. Natomiast jeśli Ty nawet przy dwóch promilach uważasz że jesteś świetnym kierowcom to powinneś mieć prawo jechać. Jednakże jeśli spowodujesz wypadek musisz ponieść konsekwencję. To nie jest żadna skrajność ! Czym większa wolność w podejmowaniu decyzji tym większa odpowiedzialność za nie !

To nie dziecko podjęło decyzję, która go dotyczyła. Lekarz