Wpis z mikrobloga

Siema!

Ostatnio zainteresowałem się ASG, szukam sobie karabinek dla początkujących, znalazłem poniższą ofertę:

https://www.militaria.pl/umarex/karabinek_szturmowy_aeg_heckler_koch_hk416_cqb_2_5947_p86254.xml

Pytanko, czy to jest dobry wybór dla początkującego? Chciałbym aby karabinek posłużył trochę, więc chciałem żeby konstrukcja była wytrzymała i aby akumulatorek nie trzeba było ładować co chwilę (w trakcie rozgrywki).

#asg #pytanie
  • 16
@Heheszkeu: szczerze polecam G36 od JG coś w stylu
http://www.taiwangun.com/elektryczne/608-2-tan-works-j-g?from=listing&campaign-id=20
Masz do wyboru 2 kolory, różne kolby, 2 długości luf i do tego można zastosować konwersję magazynków do magazynków od M16 więc możesz mieć te same magi co koledzy przy innych replikach.

Sam to kupiłem i jestem super zadowolony jak za te pieniądze, sprzęt nie do zarypania. Gearbox V3 jest bardzo wyrzymały i nic się z tym nie dzieje.
@emcter: A dlaczego akurat te firmy i dlaczego nie na militaria.pl? Ten KH416 akurat mają najtańszy jaki udało mi się znaleźć w sieci, dlaczego replika tego typu nie jest dobra?

Spojrzałem na repliki Cymy, mają parę karabinków które mi się podobają, chociażby ten który polecił @Mikoma.
@Heheszkeu przede wszystkim to co wysłałeś to bardzo kiepskiej jakości zabawka. Z replik elektrycznych minimum jakie jest sens kupić to SA-C01 lub CM.028 ewentualnie w trochę wyższym budżecie jakieś BOYI serii RK.
@Heheszkeu: Plasitkowy gearbox, marny plastik sygnowany H&K (więc pewnie dlatego taka cena :)).
Kolega @Mikoma polecił Ci najlepszy wybór ze względu na pancerność tej repliki. Większość osób z nią zaczynała. Moja jest w którychś tam rękach już od 8 lat i działa świetnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Osobiście bym już dozbierał do replik serii RK od Boyia. Lepiej wykonane zewnątrz i system VFC a nie TM (piny
@Heheszkeu: Miałem dokładnie dwa razy RK-02. Jeden poleciał stuningowany dalej, drugi tak samo ale względu na potrzebę pieniędzy. I powiem Ci, że jako, że sam wracam spowrotem w kierunku stylizacji rosyjskiej to właśnie tą replikę bedę brał ( ͡° ͜ʖ ͡°). No i właśnie wykonanie już o wiele lepsze, bez plastiku poza chwytem :)
Polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PawMad: właśnie mam dylemat między RK-02, CM.028, a G36 od JG, G36 z tego zestawu jest najdroższy, więc będę się zastanawiał nad tym, bo 50zł to nie różnica jeżeli to ma służyć latami, z drugiej strony ten RK-02 bardzo mi sie podoba pod względem stylistycznym, kałaszki mają w sobie to cuś.
@Heheszkeu: Plusem JG jest możliwość konwersji magazynków o której wcześniej pytałem i szyny RIS do kórych możesz dokręcić bajery ale wiadomo, że replika musi się podobać. Jeżeli chcesz dołączyć do ekipy która gania z kałaszkami albo M16 to masz prostą odpowiedź, wygodnie mieć te same magazynki bo można sobie pożyczać ;)
Za 450 pojawiły się też Specny z nylonowym korpusem, ale trzymałem w ręku i wydaja się wytrzymałe. Miałem sporo replik z własnych doświadczeń i wyżej wymienionych wybrałbym RK, potem Specna Arms i cm028 g36 od JG bym odpuścił.