Wpis z mikrobloga

Drodzy moi,
Rzecz jest poważna! Żona wyśmiewa się ze mnie. Mowię od czasu do czasu na ludzika lego per "hipek" co zawsze wywołuje u niej salwy śmiechu... Wiem, że nie jest to oficjalna nazwa na taką figurkę, ale śmiem twierdzić, że nie tylko ja tak mówiłem w dzieciństwie.
Potrzebuję od Was potwierdzenia (lub nie, ale mam nadzieję na potwierdzenie ;) ), że znacie taką nazwę, lub słyszeliście jak ktoś jej używa. Chcę wiedzieć czy to powszechne słowo czy może regionalizm. Dla dobra miru domowego oczywiście...

PS. Zastanawiałem się nawet nad etymologią tego słowa. Mam przeczucie, że pochodzi ono od jednych z pierwszych figurek z Kinder Niespodzianki, którymi były hipopotamy.

Były to początki lat 90, więc możliwe, że "hipek" mogły mówić osoby mające obecnie ok. 35-40 lat i na rynek dopiero zaczęły wchodzić zachodnie zabawki a kilkuletnie dzieci mogły nie kojarzyć ludzików lego ze słowem "figurka" czy "ludzik" właśnie a kojarzyły już nazwę "hipek" z małymi figurkami.

#lego #kinder #hipek #ludzikilego #etymologia
  • 107
  • Odpowiedz
to jeszcze nic, mialem zonk w dziecinstwie jak znajomi na bohaterow w H3 mowili per głowa xd "gramy tylko na max 3 głowy" (zeby dlugo nie czekac na ruch innego gracza). Hipek ładne :D


@bialegomisa: nie no, to to jakaś patologia.
  • Odpowiedz
@VeritasEtLux: hipki mówiło się jeszcze w latach 80tych na gumowe ludziki typu smerfy czy podobne, pochodzące raczej z innego obszaru płatniczego( ͡° ͜ʖ ͡°), potem przeszło to na lego.
Była nawet zabawa hipkami, gdzie każdy przynosił swoje.
Śląsk.
  • Odpowiedz