Wpis z mikrobloga

@Flava:
Nie opłaca się robienia wielu partycji na windowsach nowszych niż 98. Podepnij pena z linuksem, i sprawdz na której partycji są pliki systemowe. Możesz też spróbować z płytą od windowsa naprawić system. Ot tak o nikt ci nie napisze gdzie masz systemową, bo na zdjęciu tego nie widać
@matthosu
@Szczery_czlowiek
@netevil
Dzięki panowie za pomoc, jednak mi się udało rozpocząć instalację na partycji 2, i wyskoczyła informacja że przeniesie pliki starego systemu do folderu Windows.old. Zmyliło mnie to, że gdy najechalem na partycje 3 to pojawiał się komunikat o zbyt małej ilości miejsca do instalacji, i chyba przez to spanikowałem. (,)

Jeszcze raz dzięki za pomoc. ()
@Flava @matthosu @Szczery_czlowiek @netevil
coraz więcej amatorów się pacha do zabawy #pdk dałbyś to do serwisu "poproszę instalację systemu z zachowaniem danych" i byś miał ogarnięte, a nie potem płacz że "się usunęło przy formatowaniu windowsa". Tak na przyszłość w instalce windowsa 7 masz możłiwość odpalenia wiersza poleceń, tam robisz sobie przegląd partycji gdzie znajduje się katalog windows porównujesz zajęte miejsce i diskpartem od razu widzisz numerację partycji. żaden linux tu nie
@bargolis: Ty informatyka nie ucz, co swoje w serwisie przesiedział, linux ma o wiele więcej narzędzi, a nie żeby bawić się w ostateczne rozwiązanie jak archaiczny diskpart co czasem może więcej zaszkodzić jak pomóc ( ͡º ͜ʖ͡º)

w dodatku wątpie by gość ogarnął konsole jak teraz się pyta co ma zrobić, a system okienkowy jest lepszy bo może przekopiować jak pod windowsem przeciagając pliki z dysku
@Szczery_czlowiek: też na serwisie przepaliłem setki OS'ów i nigdy mi nie przyszło do głowy bootować specjalnie linuxa do takiego trywialnego problemu pokazanego przez OP'a jak miałem już załadowaną instalkę Windowsa.Przecież tu chodzi tylko o podgląd gdzie jest windows żeby danych nie zaorać.