Wpis z mikrobloga

hej mireczki, mam pytanie do części osób która wyemigrowała do Anglii, otóż staram się o wyrobienie numeru NIN, jestem tutaj dopiero 6 dzień, mam umówione spotkanie, pani powiedziała mi przez telefon, że żaden list do mnie nie przyjdzie, chyba troche zamieszania się zrobiło od czasu brexitu, jak zatem mam podczas rozmowy w jobcentreplus potwierdzić swój adres zamieszkania? wynajmuję pokój u polaków, rachunki nie przychodzą na mnie tylko do landlorda który nie jest polakiem, help!

#anglia #uk #emigracja #praca
  • 13
@Antocyjan: Nie jest wymagane potwierdzenie adresu zamieszkania. Nin wyrabiałem ok. miesiąc temu i nie wymagali odemnie żadnych rachunków ani nawet umowy najmu.
Przez telefon mówił mi, żebym umowę najmu wziął, jednak na miejsu nie było to potrzebne.

Umowę najmu chyba masz, nie?
@Antocyjan: Moze przejdzie, probuj nie masz nic do stracenia przeciez. Potem dostaniesz NIN poczta, to bedzie Twoje potwierdzenie adresu. Co do pracy to mozesz pracowac niemal od razu, pracodawca nada Ci tymczasowy NIN i po klopocie.
@Antocyjan: byłem dziś na rozmowie w Leeds. Potrzebny był... paszport. Tylko i wyłącznie, choć na liście z Jobcentre Plus była cała lista. Jak odblokujesz pw, to napiszę Ci jutro więcej szczegółów. Dziś nie mam siły na cokolwiek, nocka na picku i zaraz po robocie w pociąg do Leeds. Poszedłem spać o 12:/, noc nadchodzi, a ja jestem lekko dizzy.