Wpis z mikrobloga

Ooo jak mnie to #!$%@?, to że robię w IT, nie znaczy że będę po godzinach naprawiał komuś komputer za darmo. Przedwczoraj kupiłem i powiedziałem oczywiście, że będę kupował zasilacz do laptopa ~60zł za używkę.

To przeinstaluj tam jeszcze system i poustawiaj wszystko jak trzeba.


Powiedziałem za to trzy dyszki. Spoko, zaakceptowane. Dzisiaj odbiera laptopa i dziękuje. Trzymam zasilacz i mówię, że rozliczyć się możemy po pracy.

Hehe, dobre. Przecież pracujesz tu, w IT, nie?


No tak, ale to nie firmowy laptop, tylko prywatny i robiłem go po godzinach pracy, a poza tym kupiłem i wyłożyłem za Ciebie na zasilacz, no i tak się umawialiśmy wczoraj przez telefon.

Myślałem, że żartujesz, przecież Ty masz dobre poczucie humoru, okazałeś się jak każdy!


Rzucił mi 100 zł, wydałem 10, zostałem nazwany #!$%@? i poszedł....

#pracbaza #it #komputery #laptopy #informatyka #truestory
KornixPL - Ooo jak mnie to #!$%@?, to że robię w IT, nie znaczy że będę po godzinach ...

źródło: comment_hMPD1YwTep7a1fYyiXawXCGK90r2zUso.jpg

Pobierz
  • 94
Najlepsze jest to jeszcze, że jak trafisz na kompa "drewno" co dysk już jest do #!$%@?, ale dla nich on chodzi i jest ok, a Ty musisz się męczyć z #!$%@? co system instaluję nie wiadomo ile czasu, muli przy instalacji firefoxa xD a o aktualizacjach już nie wspomnę, to jak zaproponujesz takiej #!$%@? nowy dysk, najlepiej ssd i że to minimalnie 300 CBL, to ooooooooooooooooo #!$%@?ć mnie chciał na pieniądze, później
@jarqka: Cześć, co słychać, bo wiesz Ty tam w tych komputerach dobry jesteś, a matce siostry, chopaka ciotki, mojej koleżanki z podstawówki zepsuł sie kąpóter i powiedziałem/am że Ty to za darmo zrobisz bo dla Ciebie to chwila.

@CertyfikatOnetu: No mało, ale jednak coś za to chciałem, bo to jednak czas.

@Marasson: Najlepsze to są Różowe, przyjdzie, uśmiechnie się ładnie, no nie powiem że to też poprawia humor jak
@KornixPL: kiedyś spotkaniem znajomego którego nie widziałem 2 lata bo siedział w Holandii, pierwsze co do mnie zagadał po cześć co tam - to wiesz mam takiego laptopa - mógłbyś go wyczyścić i zainstalować windowsa xDdDdDdd

Powiedziałem ze nie i już nigdy ten ziomek ze mną nie gadał XD, a mamy dużo wspólnych znajomych
@KornixPL: zanim przyjmiesz do "naprawy" takiego kompa, to mówisz wprost = 70zł moja prac która zajmie 5h. Jeden z drugim dzieła dzielnie w czasie kiedy mają ci przekazać sprzęt 70:5 i wychodzi im 14pln za roboczogodzinę. Akceptują taki stan, bo wiedzą że serwis za mniej niż 100 nie "przeinstaluje i poustawia". Jeśli nie akceptują tto się rozmyślają z twojej pomocy.
Za 30zl szkoda nerwów nawet "kolegom" pomagać, bo sprzęt i sterowniki