Wpis z mikrobloga

Ooo jak mnie to #!$%@?, to że robię w IT, nie znaczy że będę po godzinach naprawiał komuś komputer za darmo. Przedwczoraj kupiłem i powiedziałem oczywiście, że będę kupował zasilacz do laptopa ~60zł za używkę.

To przeinstaluj tam jeszcze system i poustawiaj wszystko jak trzeba.


Powiedziałem za to trzy dyszki. Spoko, zaakceptowane. Dzisiaj odbiera laptopa i dziękuje. Trzymam zasilacz i mówię, że rozliczyć się możemy po pracy.

Hehe, dobre. Przecież pracujesz tu, w IT, nie?


No tak, ale to nie firmowy laptop, tylko prywatny i robiłem go po godzinach pracy, a poza tym kupiłem i wyłożyłem za Ciebie na zasilacz, no i tak się umawialiśmy wczoraj przez telefon.

Myślałem, że żartujesz, przecież Ty masz dobre poczucie humoru, okazałeś się jak każdy!


Rzucił mi 100 zł, wydałem 10, zostałem nazwany #!$%@? i poszedł....

#pracbaza #it #komputery #laptopy #informatyka #truestory
KornixPL - Ooo jak mnie to #!$%@?, to że robię w IT, nie znaczy że będę po godzinach ...

źródło: comment_hMPD1YwTep7a1fYyiXawXCGK90r2zUso.jpg

Pobierz
  • 94
  • Odpowiedz
@KornixPL: Nie poszanowałeś pracy ;).
Trzeba było najpierw mówić że nie masz czasu, zarobiony jesteś, ciężko będzie znaleźć czas. Jak klient nie odpuszcza to powiedzieć z takim grymasem niepewności że niech da sprzęt to może zajrzysz. Potem trzymać dzień, dwa. Po tym czasie dać znać gościowi że faktycznie coś jest zepsute ale musisz to sprawdzić dokładniej. Po kolejnych dniach powiedzieć że sprawa jest poważna trzeba będzie wymienić zasilacz. Dodatkowo podbudować napięcie
  • Odpowiedz
@ravau: @cysiekw: Kiedyś przy okazji innego wpisu napisałem, że za to wziąłem 50 zł to była gównoburza, że chyba mnie #!$%@?ło bo odpalasz instalacje tylko i czekasz.

@mrq: Dobry system, będę korzystał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@KornixPL to że słuchasz dzieciarni z wykopu to tylko twoja wina czysty win plus sterowniki bez backupu danych to 60 na łapę jesli z odtwarzaniem katalogu users poniżej 100 nie ruszę miej ty rigcz :)
  • Odpowiedz
@KornixPL: no to są morale, co innego jak jest ukryta partycja recovery i da się ustawienia fabryczne przywrócić, nie chce nikt backup robić żadnego, tylko mieć "nowego windowsa", co nie zmienia faktu, że potem wywalanie tego preinstalowanego gunwa trwa dłużej niż stawianie windy...
Jeśli jednak wszystko idzie jak po maśle i masz moralniaka, to mówisz że jednak należy się 30zl i obie strony są zadowolone, a zlecający 'naprawe' wiedząc że koszt
  • Odpowiedz
@KornixPL: A najgorsze co można zrobić to pomóc z kąputerem komuś z rodziny...
Ja jestem w techbazie na grafice ale to nie przeszkadza wujom i ciotkom gadać, że łooo informatyk sie zna. ZRÓB NAM
  • Odpowiedz
Myślałem, że żartujesz, przecież Ty masz dobre poczucie humoru


@KornixPL: trzeba było nie być sarkastycznym dziwolągiem z działu IT, to by ludzie brali cię na poważnie
  • Odpowiedz
  • 3
@sing nie jestem sarkastycznym dziwolągiem z działu it, po prostu mam poczucie humoru, większość bierze mnie na poważnie I ta osoba też, ale myślę że to był pretekst do tego żeby nie płacić
  • Odpowiedz
@KornixPL: 30 ziko to bardzo tanio, ja u siebie liczę 70zł za przeinstalowanie i poustawianie pierdół chyba, że konketną osobę bardzo lubię to mówię, że flacha i przynoszą i tak whiskey za około ~100zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cooles: Ja ogólnie mam #!$%@?, tylko ta ich logika, skoro tu pracujesz to zrób mi coś za darmo...
Pójdę do gościa po budowlance i skoro tu pracujesz to wybuduj mi dom...
  • Odpowiedz