Wpis z mikrobloga

Wypuśćcie mnie #!$%@?! ( _)
Dostałem 56kg winogron i stwierdziłem:
1. Nie chce mi się myć pojemnika z kranikiem po fermentacji piwa bo i tak będzie walić chmielem.
2. Wstępna fermentacja w miazdze to świetny pomysł bo nie ryzykuję rozwalenia pestek w wyciskarce.
3. Zmieeeeści się, najwyżej częściej będzie trzeba mieszać.

Nie. :D

To jest też powód dla którego przerzuciłem się z balonów na pojemniki fermentacyjne- łatwiejszy dostęp, szybsze mycie, łatwiej potem wyjąć miazgę do odciśnięcia, proces zlewania przyjemniejszy i się drańśtwo nie potłucze. Co najważniejsze - w balonie miałbym rurki potłuczone a wino na suficie. :D Minus za brak przezroczystości, nawet te przezroczyste są mętnawe i słabo osad widać, drugi minus za to, że podczas przenoszenia trzeba uważać żeby nie zassać wody z muszkami do środka.

#winodomowejroboty #winiarstwo @Browin bo "gumowe" pojemniki od Was, zróbcie przezroczyste, łatwiej nędzie ściągać znad osadu. :P
Falquan - Wypuśćcie mnie #!$%@?! ( ಠ_ಠ)
Dostałem 56kg winogron i stwierdziłem:
1. N...

źródło: comment_0Sw1TCtfT0FGlcLrg9YSzgKIQLYnstgs.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@ziele1985: Popatrz na przepisy od @Browin, tam tego dużo jest. A ogólnie nie polecałbym startowania od balona 5l - mało stabilnie. Weź 10-15l, łatwiej. Ja wrzuciłem 25kg winogron na pojemnik + 3kg cukru + 3 lity wody, pożywki i pektoenzymu nie liczę bo to pomijalne sprawy. Na 5l baniaka i do fermentacji w miadze bym dał 3kg winogron żeby mi nie zrobiło gejzera a jesli chcesz sok wycisnąć, to wydajność
  • Odpowiedz
@Falquan: taki protip jak zatkasz rurkę watą to nie będzie muszek a na dojrzewanie wina i tak lepszy balon ze względu na większą szczelność
Przy okazji jak odciskasz miazgę? Sam szukam jakiejś alternatywy dla prasy
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@swemi01 Zwykle, chamskie, ordynarne metalowe sitko i moja prawica a potem pielucha tetrowa. Część miąższu się oczywiście przedostaje, ale nie ma tego złego czego czas i bentonit nie ściągnie na dno.
  • Odpowiedz