Wpis z mikrobloga

Planuje zima jak co roku jeździć rowerem do pracy, jednak do tej pory jeździłem moim starym rowerkiem sztywnym bez żadnych bajerów
W tym roku natomiast mam zamiar jeździć nowym mtb
Stąd pytanie czy jeśli zostawię rower na 8h pod zakładem w nocy na mrozie to czy da mu się to mocno we znaki? W sensie chodzi mi najbardziej o amortyzator i hamulce hydrauliczne bo wcześniej nie miałem z nimi do czynienia
Ktoś coś?

#rower #mtb #rowery
  • 13
@mateoelo: zimą znacznie łatwiej o zapowietrzenie tłumika czy hamulców. Wszystkie uszczelniania twardnieją przy niskiej temperaturze i przestają w 100% spełniać swoje funkcje. O ile krótka jazda to nie jest jeszcze jakiś ogromny problem to zostawianie go co dzień na 8h na mrozie to raczej kiepski pomysł
@mateoelo dlaczego chcesz jeździć ba nowym mtb po mieście? Do takich celów najlepsze są stare tanie rowery z którymi nie trzeba się cackać. codziennie będziesz w zimie syfil cały rower i jego napęd, amory słonym błotem posniegowym, to się nie skończy dobrze, nawet jak stracisz dużo czasu na częstą konserwację.
@bynon ponieważ między innymi do tego go kupiłem wcześniej jeździłem na starym z oponami 1,75 cala i glebilem trochę na nim więc dla bezpieczeństwa przede wszystkim