Wpis z mikrobloga

@Aequitas87 tldr - dopóki nie ma wyższej powinności to twój wyjazd z kraju jest moralnie zasadny, nie masz obowiązku życia heroicznego, twój rozwój zawodowy i dobrobyt rodziny jest ważniejszy niż społeczeństwa które nie robi nic aby polepszyć twoją sytuację. I ci co wyjeżdżają z reguły wiele wygrywają bo nie ma praktycznie żadnych argumentów zachęcających do zostania w kraju.
@Aequitas87: Ano, dodatkowo o tym, że to kraje drenujące specjalistów z krajów biedniejszych są etycznie zobligowane do zwracania kosztów szkolenia, jak to polskich lekarzy się ceni za granicą, że w Polsce od 15 lat ignoruje się problemy i nikt nawet nie potrafi powołać sensownych komisji i napisać normalnego prawa. Warto posłuchać, profesor mądre rzeczy mówi. ;)

Ale lepiej nie będzie w kraju w którym tuba propagandowa, przepraszam, TVP jest bardziej zajęte
@tahti moje też były usuwane. A nie chwaląc się ja podkręciłem parę lat temu Pateckiego na przerwie na bloku operacyjnym do walki z systemem, potem samo poszło, okazało sie, że mamy pełne zaplecze #!$%@? rezydentow, gotowych do walki
@tahti: Na szczęście nikt nie musi mnie już przekonywać, że moje plany emigracji nie są niemoralne. Tylko moja kobieta się wykształci, a Niemcy/Austria/cokolwiek zyskają kolejną dwójkę młodych lekarzy z Polski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)