Wpis z mikrobloga

@kieliszek_dobrego_wina: Szczerze to rozmawiałem z doradcami bankowymi i nawet oni sami do końca nie wiedzą, czy owa mityczna historia kredytowa się liczy i jak się liczy. Jak masz normalny wkład to bank będzie Cię traktować normalnie. A co do takich rzeczy to weź jakąś kartę kredytową w promocji, np. citi - dostaniesz smartfona czy inny gadżet, jak będziesz się pilnować, to karta nie będzie Cię nic kosztować i zrezygnujesz po roku
Szczerze to rozmawiałem z doradcami bankowymi i nawet oni sami do końca nie wiedzą, czy owa mityczna historia kredytowa się liczy i jak się liczy.

@macabrankov:
@kieliszek_dobrego_wina:

Pozytywna historia się liczy. Nie wpływa na zdolność kredytową, bo ta będzie taka samo przy braku historii i z historią pozytywną, ale ułatwia uzyskanie kredytu hipotecznego w sensie przyspieszenia procedur. Taką informację uzyskałem od pracowników banku, którzy zajmują się udzielaniem kredytów.

Nawet tak
@macabrankov: Jak widać nie jest, skoro Ty jako osoba nieudzielająca kredytów (i pewnie większość osób) też byś w pierwszej kolejności pożyczył tym, którzy mają pozytywną historię kredytową.