Wpis z mikrobloga

Dziś widziałem fajną scenę w krakowskim MPK. Jechał ojciec z synem ok. 6-letnim. Ten dzieciak cały czas zadawał pytania odnośnie sprzęgła i skrzyni biegów, jak działa itd. Ojciec mu tłumaczył, on słuchał - potem do niego "tata, a to połsprzęgło co mówiłeś?" A ten znów mu spokojnie tłumaczy. Na koniec - Tata, a ta dwójka to już Ci normalnie wskakuje? Świetne to było, ojciec się cieszył ze dzieciak pyta o takie rzeczy a dziecko że wie jak działają (ojciec chyba mechanik). Win to win a wyglądało to naprawdę uroczo, z dzieciaka będą ludzie :)
#oswiadczenie #krakow #mpk
  • 23
  • Odpowiedz
@onionhero: w takim wieku ciężko pojmuje się takie kwestie mechaniczne, jaj mój dzieciak, będzie też się tym interesował to kupię mu techniksa od lego. Do dopiero jest win win......

  • Odpowiedz
  • 7
@gchmurka: świetne było to, że ten ojciec tłumaczył to tak przystępnie a jednocześnie nie szedł na skróty - a dla zrozumienia podawał dzieciakowi przykłady z życia.
  • Odpowiedz
@onionhero: to akurat brzmi spoko, ale ostatnio byłem w lerła merlę po jakies tam kolanka, nie kolanka, w każdym razie dział hydrauliczny, a dwa metry dalej stał ojciec z synkiem - nie potrafię nigdy okreslic wieku dziecka, to w każdym razie siedziało w sklepowym wózku-samochodziku i na bank nie potrafiło jeszcze mówić. A ojciec pełen zaangażowania i pasji opowiadał temu dzieciaczkowi 'zobacz synku, tu tatus kupi specjalną masę uszczelniającą, aby co
  • Odpowiedz
@onionhero: jak mialem tyle lat i duzo jeździłem z tatą, to pytałem o wszystkie znaki i inne zasady ruchu drogowego. Dlatego wydaje mi się ze od zawsze znam zasady.
  • Odpowiedz