Wpis z mikrobloga

#filmmaking #filmowanie #hiphop #rap

Siema filmowe Mirki, zrealizowałem dwa pierwsze klipy w życiu, niestety jeden zablokowany na yt przez prawa autorskie (ziomek jedzie na kradzionych bitach), więc mogę podzielić się tylko jednym:

KLIP

Klip jeszcze przez kolor korekcją i nałożeniem logosów.
Jakieś uwagi/rady?

Od muzyki #!$%@? i na jej temat nie wchodzę w polemikę
  • 41
  • Odpowiedz
@ubeusz: może przez przejściówkę? I w sumie stałem mu czasami prawie przed samą twarzą, żeby GO byłą jak najmniejsza.

Ale w niektórych ujęciach w sumie używam obiektywu z zoomem, i tam ogniskowa mogła być w okolicach 70
  • Odpowiedz
@ubeusz: obraz nie wygląda Ci na pełnoklatkowy? Może #!$%@? ustawiłem Soniaka. Ekspozycja tam jest w porzadku, bo tego pilnuje, ale tam mam różne ustawienia obrazu (PP4, PP6 etc) i może muszę spróbowac czegoś innego
  • Odpowiedz
Haha :D Już się wystraszyłem, że obraz wygląda jak nagrywany jakąś cropową niskobudżetówką :P Tak, cine i slog.

Ponoć najlepsze efekty uzyskuje się na PP6, czyli S-Log3 tryb koloru cinema, tylko to ma taki cholerny szkopuł, że minimalne ISO wynosi wtedy 1600, co bez filtra ND na każdy z moich obiektywów w dzień daje katastrofę. Nagrywałem więc w jakiś neutralnych ustawieniach bez S-log
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: znam to, pracowałem na a7s2, dopiero zmieniłem na fs5. Kupuj fader nd i tyle. Ja miałem jeden na wszystkie szkła + redukcje. a7s2 zajebiście sobie z slogiem w nocy radzi, fs5 tak już nie umie i w nocy testuje cine. Ale połączenie braku funkcji noktowizora ze slomo utrudnia troche zycie xD
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: wziąłem commlite, czasem było widać przebarwienia i dodatkowe flary, ale ja lubię syf na obrazku. no i wziąłem go wiedząc, że niedługo kamerę kupuję :D i weź sobie jeszcze ekran zewnętrzny bo w alfie jest kpina nie podgląd xd
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: Feelwrold F7, z 7 stów wychodzi. Jakość wykonania jak Lilliput, jakość obrazu też (wszystko widać, ale nie kolorował bym na nim xd) z tym, że rozdzielczość ma lepszą (1920x1200). W A7sII uważaj na #!$%@?ńkie gniazdo microhdmi. Są jakieś lockporty czy jak to się nazywa. Warto bo jak wyłamiesz gniazdo to podobno trzeba wymianiać całą płytę główną, a łatwo gniazdo wyłamać xd
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk:
Na wstepie dodam jedynie - A7SII !?



A tak serio - jaram sie tym body juz od jakiegos czasu, mega gratki.

Co do samego klipu - generalnie to co zostalo napisane wyzej, od siebie jednak pare uwag:

- sam klip spoko, kumam zalozenie mialo byc rough and dirty, jednak sporo ruchow kamery totalnie z czapy. Jesli juz jedziesz dolly do tylu, utrzymaj ten ruch bez niepotrzebnego panu naglego w prawo.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zuchwaly_Pstronk po obejrzeniu na telefonie nie mam zdania. Jutro porównam na kompie. Zawsze jak mam po koloryzacji mieszane uczucia robię kolejna wersje - taka mocno przesadzona, potem zazwyczaj wiem co chcę uzyskać ;)
  • Odpowiedz