Wpis z mikrobloga

@Zuchwaly_Pstronk: Mam wrażenie, że masz dużo asynchronów. Widać to dobrze w 1:31 że obraz nie jest spójny z dźwiękiem. Przyjrzyj się dobrze bo tutaj w wielu fragmentach jest to samo i to sprawia wrażenie jakby koleś do innego rytmu rapował. Rozumiem, że Ty nagrywałeś i montowałeś? Ogólnie jest spoko, w zasadzie klip na dobrym poziomie. Tylko to jeszcze wszystko ładnie pokolorować i będzie gites ( ͡° ͜ʖ ͡°
@westberlin: też nie rozumiałem, dlaczego ziomek chciał tą lokację, ale uparł się na nią więc w niej kręciliśmy. Droga na polu no spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedyne co było w niej dośc dobre to ten pociąg który przypadkiem tam przejechał.

Też się bałem montowac razem D/N, ale klip powstał w 1 dzień, więc nie miałem wyjścia. Ale po zmontowaniu stwierdziłem, że jako tako się to klei
@Zuchwaly_Pstronk: No dobra. Największą uwagę zwrócę na obraz, bo jestem operatorem ;-) Na ten temat najwięcej powiem.

Pierwsze 3 ujęcia - wiem o co chodziło, ale przez to że wszystkie są nagrane pod takim samym kontem, z taką samą perspektywą i tą samą treścią (czyt. są zbyt podobne) - źle się to montuje. Mogłeś dać światło pomiędzy czy coś ;-)

Wszystkie ujęcia z fiszaja... Zastanawiał bym się. Nie wiem iloma szkłami
Pierwsze 3 ujęcia - wiem o co chodziło, ale przez to że wszystkie są nagrane pod takim samym kontem, z taką samą perspektywą i tą samą treścią (czyt. są zbyt podobne) - źle się to montuje. Mogłeś dać światło pomiędzy czy coś ;-)


@ubeusz: zgoda, bo to kręcone już podczas powrotu i tak w sumie wrzuciłem "na rybkę" :D Zobaczę co da się z tym robić

Wszystkie ujęcia z fiszaja... Zastanawiał
@Zuchwaly_Pstronk: w premierze masz lumetri, które działa jak lightroom ;-) no i sporo rzeczy z psa mozesz przenieść do premiera :)

co do fisza to zwykły szeroki kat by zrobił lepszą robotę ;p 50 to helios? :D
@ubeusz: montuję w Vegasie, ale myślę nad przeprowadzką. Sciągnąlem DaVinci i wiem że to fantastyczne narzędzie, ale moja korekcja wydaje się na nim dość "przypadkowa", jakiś tam efekt uzyskuje, ale to nie to.

Szczerze najlepiej mi wychodzi kolorowanie w PSie za pomocą funkcji "kolor selektywny" i podciąganie/przygaszanie konkretnych barw. No i wiadomo, krzywe jasność/kontrast. Nic innego w sumie nie ruszam.

co do fisza to zwykły szeroki kat by zrobił lepszą robotę
@Zuchwaly_Pstronk: 28 to nie jest szeroki kąt, nawet na pełnej klatce ;p a raczej pełnej klatki nie masz ;-) pentacon 1.8 z tego co kojarzę zawsze był uznawany ze lepsze szkło od heliosa (w czasach kiedy bawiłem się w pleśniaki), i wtedy helios chodził po 6 dych xD