Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #polityka
Ja w sprawie projektu ustawy o budowaniu - cyt:
"Jeżeli działka nie graniczy z inną już zagospodarowaną, postawienie na niej domu będzie niemożliwe. Podobne ograniczenie będzie dotyczyć terenów, gdzie jest wyłącznie droga czy las."
Być może (co bardzo prawdopodobne), że projekt jest niedopracowany. Nie wiem, nie chce mi się czytać całości tego bełkotu prawnego.
Ale może w końcu czas najwyższy, żeby Polska zaczęła wyglądać NORMALNIE pod kątem zagospodarowania przestrzennego.
Może czas najwyższy zadbać o to co mamy najcenniejsze - ziemię?
Może czas, żeby Polska przestała wyglądać tak: (picrel)
j.....k - #neuropa #4konserwy #polityka 
Ja w sprawie projektu ustawy o budowaniu - ...

źródło: comment_B2ccTofCB3EpLnGDG1sZrFGhHXkZtSwW.jpg

Pobierz
  • 18
@jack-lumberjack: Ale taki wygląd Polski (i to tej w granicach dawnej II RP, głównie tyczy się Małopolski, Śląska) z powietrza nie jest wynikiem jakiś regulacji a wynika po prostu ze stanu posiadania gruntów który jest wynikiem wydarzeń historycznych, dziedziczenia itd. Podobnie zresztą jak w przytoczonych przez Ciebie przykładach gdzie w Anglii (ostatnia mapka) widoczny jest proces grodzenia i te pola mają kształt jak miały pewnie w wieku XVII czy Czechy gdzie
@jack-lumberjack a może zacznij chronić sobie ziemię którą sam z własne pieniądze sobie kupisz? A nie wpierdzielaj się do mojej własności. Jak kupiłem kawał ziemi i mam ochotę na jej środku wybudować dom tak żeby do najbliższego sąsiada mieć 2 km to powinienem mieć do tego prawo. Niedługo państwo będzie regulować kto może gdzie mieszkać i z kim się hajtac.
@jack-lumberjack: Ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym podobnie jak o prawie budowalnym określana jest jako dobra, problemem są raczej nieliczne już odchyły w "regionie" robione pod kogoś w miejscowym planie. Problemem w Polsce jest tylko brak polityki urbanistycznej takiej jak w Austrii (świetnym przykładem Wiedeń), w Niemczech czy w Szwecji (film poniżej). Podobnie z tego co ostatnio dowiedziałem się na szkoleniu są badania, że dobrze napisana ustawa aglomeracyjna pozwala na wzrost PKB o
AndrusZgc - @jack-lumberjack: Ustawa o zagospodarowaniu przestrzennym podobnie jak o ...