Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  #dziendobry

  Milego dnia xD

  odpowiedzi (17)

 • avatar

  Hotel Grand Lisboa w Macau, widziany z poziomu ulicy
  #estetyczneobrazki

  odpowiedzi (29)

 • avatar

  Logika Wypoku, odcinek 1: #zakazhandlu w niedziele.

  Pewno dlatego, że Kaczyński chce wygonić wszystkich do kościoła by dali na tace!
  No tak, bo ludzie tam chodzą z przymusu i na każdym skrzyzowaniu stoi co najmniej jeden policjant, ktory wygania Polaków do światyni, bo jak nie to kula w łeb. Na tace ludzie dają oczywiście z przymusu, a nie jak by to logika nakazywała - z własnej woli.

  Jak to nie mogę sobie zrobić zakupów w niedziele, dlaczego władza zakazuje mi chodzić gdzie chce?1?!?!?!?!?!?!/1111
  Dlaczego władza piętnuje wynoszenie ze sklepu towarów bez zapłaty? Dlaczego w święta państwowe sklepy są pozamykane? Dlaczego urzędy nie pracują w weekend?
  Odpowiedzi na powyższe i wiele podobnych pytań nikt nie szuka. Nie widzi w tym niczego złego - a może powinno się? Wszak to też zakazazywanie realizacji swoich zachcanek.
  Regulacje pojawiaja się wtedy, gdy władza uznaje za właściwe je wprowadzić. W tym przypadku chodzi np. o ograniczenie konsumpcjonizmu, zmianę modelu spędzania niedzieli, zwrócenie uwagi na odbywające się w takie dni liczne imprezy kulturalne, zachęcenie do alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu.
  Efekt może być odwrotny od zamierzonego, ale możecie mi wierzyć, że nie jest to zła wola ustawodawców, a jedynie konsekwencja, której mogli sie nie dopatrzyć. Lub której się dopatrzyli, ale mimo tego uznali za konieczne by ustawę wprowadzić.
  W skrocie - nie jest zamiarem ustawy by dopierdolic Polakowi, ale nie każda ustawa musi przyniesć pozytywny, zakładany skutek.

  Gdzie ja kupię rzeczy skoro wszystko jest pozamykaneeeee
  Stacje benzynowe działają. Sklepy prowadzone przez właścicieli działają. Restauracje działają. Jedną z miar odpowiedzialnego człowieka jest jego umiejętnosć planowania. Wiedząc, że sklep będzie zamknięty, warto się do tego przygotować. Na awaryjne sytuacje nie ma rady, ale tym trochę się charakteryzują.

  Co następne?! Godzina polcyjna?!
  Porównywanie zakazu handlu w niedziele do godziny policyjnej jest zwyczajnie głupie. Bo powtórzę - nie jest intencją władzy ustawodawczej, żeby dopierdolić Polakowi. Owszem, obecna władza jest nieporadna w swoich działaniach, ale kierują nimi dobre (w ich mniemaniu) intencje.

  Jesteśmy po dwóch wolnych niedzielach. Oczywiście Wypok wydał juz osąd - że to jest złe, że to jest szkodliwe, że to niepotrzebne, że władza chcę nam robić na złość. Przywołuje się historie, jak to ludzie nie mają pracy, zapierdalają jak dzikie osły, nie mają na nic czasu a lokalne biznesy upadają. Wszyscy oczywiście wiedzą najlepiej.

  Czy nie lepszym byłoby poczekać z opinią? Nie czekać na wyniki badań które potwierdzą lub zaprzeczą aktualnym obawom? Nie zaufać ludziom, którzy mogą mieć znacznie większą orientację w aktualnej sytuacji? A nuż wyjdzie nam to na dobre. Nie wiemy tego. Nie można tak po prostu marudzić na coś, o czym ma wiedzą wzięta z własnych tylko doświadczeń.

  A na koniec moje zdanie - no ja bym zakazu nie wprowadzał, nie uważam go za konieczny. Nie będę natomiast nazywać zwolenników zakazu idiotami tylko dlatego, że sam go nie popieram.
  pokaż całość

  odpowiedzi (75)