Wpis z mikrobloga

Wygrana walka o pas Międzynarodowego Mistrza Polski wagi półśredniej w boksie zawodowym. Dziękuję Mirkom za wsparcie przed walką, wielu z was na pewno oglądało walkę na żywo przed telewizorami.

Walka była dla mnie bardzo trudna, brzydka do oglądania i na pewno jest z czego wyciągać wnioski. Mój przeciwnik to były mistrz Europy, który pokazał w tej walce doświadczenie i duży spryt. Swoim stylem boksowania, w którym dużo faulował i klinczowal, nie pozwalał mi się rozwinąć i pokazać czegoś więcej. Mogłem może podjąć trochę większe ryzyko w tej walce, ale była to moja pierwsza walka 10 rundowa więc chciałem ostrożnie rozkładać siły, w dodatku czułem że prowadzę na punkty. Najważniejsze, że walka wygrana i pas zdobyty. Na pewno jest to dla mnie cenne doświadczenie. Teraz czekam na kolejne wyzwania i biorę się dalej do pracy.

#bigmaziboksuje #boks #sport #pokazmorde
BigMazi - Wygrana walka o pas Międzynarodowego Mistrza Polski wagi półśredniej w boks...

źródło: comment_xUfakDBnAjJEPPVaUXZ3aiyVHniTflvi.jpg

Pobierz
  • 29
@brtk122: ciężko powiedzieć, zależy też od ciosu, w jaki punkt trafił. Bólu podczas walki nie czuje, no chyba że jest to cios w wątrobę. Zazwyczaj myślę wtedy sobie coś w stylu ''trafił prawym kontrującym, uważaj na to. Teraz ja muszę trafić kilka razy żeby wygrać rundę''. Analizuje to pod względem taktyki i wyciągam wnioski z błędu który popełniłem.
@BigMazi Po pierwsze to gratulacje, a po drugie kolejne poważne pytanie. Nie boisz się, że po tylu przyjętych ciosach, które zdrowe nie są, będziesz mówił jak Gołota? Zawsze mnie zastanawiało, czy bokserzy zdają sobie sprawę z konsekwencji uprawianego sportu, jeżeli tak to czemu to robią?
@chrzan_zwiadowca: na twoje ostatnie pytanie odpowiedź jest prosta, spróbuj, potrenuj trochę i jak Ci się spodoba to zobaczysz jak ze wzrostem umiejętności rośnie chęć na coś więcej - pierwsze sparingi, może próba na jakichś amatorskich turniejach... ciągnie by sprawdzić siebie. Zakładam, że Mazi nie trenuje od kilku lat tylko od małego. Pasji nie jest łatwo się wyzbyć i oduczyć. Już po roku/dwóch latach jak masz przerwę z powodu kontuzji nie można