Wpis z mikrobloga

Jestem w #uk (Londyn) od 2 miesięcy i pracuje od miesiąca jako programista i powiem wam, że to była najlepsza decyzja, żałuję, że nie wyjechałem wcześniej.
Moja historia jest taka, że od totalnego zera zacząłem naukę programowania i mając 2 lata doświadczenia zarabiałem 6,5k netto w Wawce. Po skończeniu studiów od razu #!$%@?łem i wyjechałem do Lądka i mam 2450 netto funtów miesięcznie co nie jest dużą kwotą jaką celowałem. Duża jest konkurencja + moje doświadczenie nabyte w PL słabiej wyglądały niż od jakiegoś typka co pracował już w Anglii. Mój angielski też nie najlepszy, ale rozumiem wszystkich i jakoś mogę się dogadać.
Oszczędzam tak 1000-1500 funtów miesięcznie ( to ostatnie jak będę cebulakował ).
Podoba mi się jak tu wszystko jest tanie jak się zarabia w funtach, na wszystko mnie stać, częste wychodzenie do restauracji i ogólnie na miasto.
Dopiero w Londynie poczułem się jak ryba w wodzie ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#londyn #emigracja
  • 42
  • Odpowiedz
Szanuje Twoja opinie, nie podzielam jej.


@benzdriver: No tak, ale nie odpowiedziales na moje pytania :)
Ja nie lubie rozmawiac o preferencjach, preferencje kazdy ma inne, tak samo jak wrażenia, opinie i gusta.

Lubie rozmawiać o konkretach. Jeśli oszukali Cie w Warszawie, podaj mi przykład (poza Januszami z taxi).
Czy nigdy nie spotkales smutnych ludzi w metrze w Londynie jadacych z City lub Canary Wharf?
Moim zdaniem to sa argumenty z
  • Odpowiedz
@Dentka7 niestety nie bywam w Warszawie. Probowano mnie oszukac w Polsce podczas remontu domu, podczas proby reklamacji, probujac sprzedac mi przeterminowane jedzenie, w wypozyczalni samochodow. Ale rzeczywiscie. Nie oszukano mnie. Bo sie nie dalem.

Nikt nigdy nie probowal mnie w UK oszukac. Serio. Przypadeg? Moze xD

Niestety malo jezdze TFL ( motor trade here ). Ale smutne twarze to raczej polska specjalnosc. Glownie smutne i pozolkle od jarania fajek ryje ekspedientek i
  • Odpowiedz
Dobrze Ci w Polsce? Super!


@benzdriver: Nie mieszkam w Polsce. Mieszkam w Dubaju.
Nie lubie jednak generalizowania i wrzucania do jednego worka. Mieszkalem w swoim zyciu w wielu miejscach, spotkalem sie z kazdym zachowaniem wszedzie.

Ale wiekszosc to smutne typy i zaniedbane typiary ( mit Polek super lasek xD ).


Bo dokładnie tak wygladaja Polacy w UK. Nie wygladaja natomiast tak w Warszawie.
Nie lubie jak ktos opiniuje Polske poprzez patolgie,
  • Odpowiedz
@Dentka7 dziekuje uprzejmie za nazwanie mnie 'najgorszym sortem' xD

Najpierw piszesz, ze nie lubisz generalizowania. A za chwile to robisz.
Po tej wypowiedzi nie szanuje Cie. I nie traktuje jako powaznego partnera do rozmowy.
  • Odpowiedz
@benzdriver: Nie nazywam Ciebie najgorszym sortem.
Mówie o faktach, po 2004 roku cała patologia z Polski w trymiga wyjechała do UK. Ludzie głownie bez szans na normalne zycie w Polsce. Wyjechała masa tzw. karyn i sebixów. Gdy ktos mial sensowne zycie w Polsce, zostawał w kraju (oczywiscie znowu bez generalizowania, bo byli i tacy i tacy).

Jesli tego nie dostrzegasz, to przykro mi.
Sam żyłem w UK i wstydziłem sie za
  • Odpowiedz