Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja uważam, że lekarze i nauczyciele powinni najwięcej zarabiać. Przecież to jest żart, że lekarze domagają się większej płacy. Oni powinni mieć i tak wysokie zarobki za odpowiedzialność, ciężkie studia i ich skomplikowane czynności przy wykonywaniu operacji. Szanuję was motzno, mirki z medycyny i trzymam za was kciuki na dalszą karierę.
#medycyna #lekarz #boldupy
  • 40
  • Odpowiedz
@Arbuzbezpestek: 1. pielęgniarki przerabiają teoretycznie te same przedmioty co lekarze, ale mniej szczegółowo. studenci lek muszą dużo więcej wysiłku włożyć w samo zaliczenie przedmiotu, been there, seen that. + rezydenci postuluja o wzrost nakładów na całą służbe zdrowia = podwyżki dla wszystkich, nie tylko lekarzy +

A dobry lekarz może założyć prywatny gabinet i mieć dużo więcej kasy, skoro tak mu źle

rezydent niezbyt może

2. zgoda
@Sonia_Zwierzynska: weź ty
  • Odpowiedz
@monox12: ja uważam że powinien weryfikować to rynek - i zapewne byłoby tak jak mówisz, ze nauczyciele i lekarze zarabiali by dużo. ale w Polsce utarło się, że medycyna i edukacja musza być centralne sterowane z Warszawy i opłacane pośrednio z naszych podatków, a bezpośrednio przez bandę przyglupów na Wiejskiej, której ani nie zależy na tym, żeby ludzie byli szczególnie blyskotliwi, ani na tym, że emeryci żyli specjalnie długo
  • Odpowiedz
@Sonia_Zwierzynska: Masz racje, #!$%@?ć wszystkich lekarzy bo trafają się u nich przypadki przekupienia przez jakiś koncern. Super odpowiedzialność zbiorowa bulwo, pewnie jesteś też jp na 100 procent bo zdarzają sie przypadki patologii wśród policji?
  • Odpowiedz
@SpijSlodkiKsiaze tyś jest jebnięty, nie każdy musi chyba wymyślać lekarstwo na raka. Ci ludzie są odpowiedzialni za przyszłe pokolenie, chyba normalne, że nie powinni chodzić do szkoły sfrustrowani, bo zarabiają jakieś ochłapy i jeszcze muszą niejednokrotnie wysłuchiwać szyderstw panienek i kawalerów z bogatych domów.
  • Odpowiedz
@Sonia_Zwierzynska twoja logika za to jest żadna, są zawody tzw misyjne, w których człowiek wykonuje bardzo odpowiedzialna pracę i narażony jest na wysoka presję. Taki hutnik czy górnik ma pracę ciężka ale może równie dobrze iść do robić na kasie albo na poczcie, kwalifikacji wielkich nie potrzebuje, za to na jego miejsce znajdą lekkim #!$%@? kolejnych. Nauczyciele i lekarze to trochę inna sprawa, trzeba mieć wykształcenie, predyspozycje do pracy z młodzieżą czy
  • Odpowiedz
@monox12: gówno a nie za studia

służba powinna być prywatna i wtedy ci dobrzy by zarabiali a słabi nie. #!$%@? mnie obchodzi że ciężkie studia - to nic nie znaczy, to o niczym nie świadczy. Jest wiele ciężkich kierunków a nikt z nich się nie domaga "kasy" bo pan profesor wymagał na kolosie.
  • Odpowiedz
@monox12 Większość lekarzy to totalne głąby które nadają się tylko do wypisywania recept są chamscy, mają przerośnięte ego i na dodatek są spoźnialscy.
Poza dwoma chirurgami nie znam żadnego lekarza który był kompetentny i faktycznie chciał mi pomóc. Podobnie zresztą jak moi znajomi.
Tak więc lekarze powinni zarabiać więcej. Ale tylko ci którzy się do tego nadają.
  • Odpowiedz
@monox12:

1. Tak, lekarze powinni zarabiać więcej, jak niemal każdy w naszym kraju. Tak, stażyści zarabiają skandalicznie mało (rezydenci mogą już brać dyżury i nie wychodzi tak źle).

2. Nie, nie ma biednych lekarzy, przymierających głodem, co sugerują niektóre ameby na tym portalu, którym akurat to pasuje do politycznych tez.
  • Odpowiedz
@SpijSlodkiKsiaze: @Arbuzbezpestek Zależy o kim mówisz. Moim zdaniem strasznie niedocenieni są nauczyciele ale w przedszkolach przynajmniej publicznych, bardzo niskie płace(w ciągu 3 lat teraz ma byc podwyzka, która będzie wynosila 50zl jakoś), najczęściej jeden nauczyciel ma pod sobą bardzo dużą grupe dzieci, bo gminy nie dają pieniędzy na więcej nauczycieli, a dzieci przybywa. Więcej obowiązków i krótsze wakacje niż nauczyciele w szkołach, i jak już osiągniesz "max zarobków" czyli powiedzmy nauczyciel
  • Odpowiedz
@monox12: uważam, że kierownicy budowy/inspektorzy nadzoru powinni zarabiać jeszcze więcej, bo gdyby nie oni, to nie byłoby szpitali, dróg itp. Zobacz jaka to odpowiedzialność podpisać się pod odbiorem budynku, w którym będą leczone TYSIĄCE ludzi.
  • Odpowiedz
@Shanny bardzo logiczne myślenie. Nauczyciele zarabiają mało więc ludziom, którzy nadają się do tego zawodu nie opłaca się go wykonywać. Dajmy nauczycielom jeszcze mniej-sytuacja na pewno się poprawi.
  • Odpowiedz
@monox12:
Zgadzam się z Tobą, że lekarze powinni zarabiać więcej. Ten zawód to olbrzymia odpowiedzialność, stres i wiedza. Zresztą, prawie wszyscy w naszym kraju zarabiamy mniej niż powinniśmy.

Nie zgadzam się z kretynami, którym wypok wszedł za motzno i którzy twierdzą, że lekarze przymierają głodem (nie mówię tu o stażystach, bo ci faktycznie yebią za 1500zł netto przez pierwszy rok po studiach). Jak na nasze warunki to zarobki lekarzy są spoko.
  • Odpowiedz
@monox12 ja jestem automatykiem. Dzięki mnie ludzie nie muszą pracować w polu tylko mogą zająć się studiowaniem i leczeniem ludzi którzy normalnie sadziliby ziemniaki. Czemu to ja nie powinienem co roku kupować sobie nowego Mercedesa najwyższej klasy?
Rezydenci maja źle, służba zdrowia cierpi na raka, ale nie popadajmy w skrajności.
  • Odpowiedz
nauczyciele jak najbardziej powinni zarabiać dużo. Bo jaką teraz mają motywację?


@The_Starfish: A jaką motywację będą mieli gdy będą dużo zarabiać? Pieniądze nie motywują automatycznie. Jeśli wszystkim nauczycielom nagle pomnożymy pensję razy dwa to nie zmieni to absolutnie nic przez wiele, wiele lat. Tak, nauczyciele powinni dużo zarabiać ale dopiero wtedy gdy wymyślimy jak ich uczciwie oceniać i rozliczać z tego co robią.
  • Odpowiedz