Wpis z mikrobloga

@damiano_polishiano: Jeśli są to przemyślane działania i Klient ma pod pełnym "władaniem" strony A,B,C i D oraz nie zależy mu za bardzo na ich rozwoju, a priorytetem jest strona X - jak najbardziej normalne i pożądane (o ile firma wie, co i jak zalecić w ramach linkowania).

Edit: W sumie nawet jak zależy mu na ich rozwoju, ale wciąż - priorytetem jest strona X - nie ma w tym nic niewłaściwego.
@JcL: na razie nie ma wcale, bo myślimy nad tym
Typ raz prosił, żebyśmy mu dali dostępy do swojego zaplecza
Teraz widzę, że pytają mnie o zdanie, czy powinniśmy umieszczać te linki za nich (już nie pozycjonuję tego klienta)

Właśnie zerknąłem na stronę, którą ta firma pozycjonująca robi i m.in tak:
title strony: Nazwa-usługi. (i koniec)
alty: albo nie ma, albo z błędami ortograficznymi, albo 1 wyraz
nagłówki: 1 na stronie
@ksaler: kiedyś pozycjonowałem temu klientowi jedną stronę, ta firma drugą stronę, a te A, B, C, D to własność tego klienta, mają tam jakieś informacje, ale te strony jakby leżą odłogiem, nikt się tym nie zajmuje, po prostu są, i pojawiają się czasem pod jakieś wyszukiwanie
strony X pewnego klienta, pisze do tego klienta, aby ten umieścił kilka linków do strony X na swoich stronach A, B, C oraz D?


@ksaler: Dla Ciebie liczy się klient, dla wyszukiwarek domena i IP serwera. Jeśli mam stronę piekarni, to Twoim zdaniem normalnym jest, że na swoim blogu o wypalaniu obrazków na deskach sosnowych umieszczę link do piekarni?
Robienie z innych moich stron byle zaplecza dla strony pozycjonowanej to tylko
@paramyksowiroza: ale skad wiesz, że strony są tematycznie nie powiązane ze sobą? Skad wiesz na jakich ip i domenach stoja? Pozycjonowalem kiedyś firme moto - mieli duzy sklep, bloga i portal - nie widzę nic złego że korzystałem z wew linkowania miedzy nimi.
Nie wiem. OP nie wspomniał, ale kwestia różnicy pomiędzy domenami jest prawie oczywista. Zresztą co z tego?
Nakłanianie klienta do linkowania z jego własnych domen jest po prostu niedopuszczalne i tyle.