Wpis z mikrobloga

Picie dwóch piw dziennie przez powiedzmy rok (celowo zawyżam twoje szacunki) na bank doprowadzi do alkoholizmu?


@Jubei: Na pewno jest to uzależnienie. Nie wiem czy fizyczne. Ale na pewno taga osoba będzie czuła niepokój bez tego piwka.
@mopo jestem kawoszem. Piję do 5 kaw dziennie, na ogół 3-4. Piję kawsko od ponad 18 lat, nieraz zdarzało mi się mieć przerwy wielodniowe z różnych powodów. Uwierz mi, nie chodziłem po ścianach. Z uzależnieniem psychicznym nie radzą sobie jednostki podatne na uzależnienia i ogólnie o słabym charakterze.

Btw, paliłem fajki jakieś niecałe dziesięć lat, po prostu taki zły nawyk. Rzuciłem z dnia na dzień i nie sięgnąłem po szluga już jakieś
Poczytaj, wbrew pozorom jak nie masz tendencji do uzależnień, to wyrobienie sobie fizycznego uzależnienia od alkoholu zajmuje sporo czasu i pracy. ;)


@Jubei:
Dziękuję, że napisałeś dokładnie to samo co ja w swoim poscie xD. Przeczytałeś go chociaż? Szczerze mówiąc to nie sądzę.
Btw, paliłem fajki jakieś niecałe dziesięć lat, po prostu taki zły nawyk. Rzuciłem z dnia na dzień i nie sięgnąłem po szluga już jakieś 6 lat. Da się.


@Jubei: Rzuciłeś nałóg.

jestem kawoszem. Piję do 5 kaw dziennie, na ogół 3-4. Piję kawsko od ponad 18 lat, nieraz zdarzało mi się mieć przerwy wielodniowe z różnych powodów. Uwierz mi, nie chodziłem po ścianach. Z uzależnieniem psychicznym nie radzą sobie jednostki
@Flypho przeczytałem, odniosłem się jedynie do ram czasowych. Według mojej wiedzy i przekonań potrzeba kilku lat tzw. ryzykownego picia, żeby przejść na kolejny etap uzależnienia.
@mopo ok, no i co z tego?Jak już wspomniałem, odstawiłem papierosy z dnia na dzień bez większych negatywnych efektów ubocznych. Nie pijąc kawy wiele dni nie sprawia, iż odczuwam niepokój czy też cokolwiek innego. Po prostu nie piję. Czasem może przemknie mi myśl o jakimś dobrym espresso, ale nie szukam działki na siłę.
@Ponc3k: Przypominam, że niewolnictwo zostało zniesione w ubiegłym wieku. Pracodawcy nic do tego co pracownik robi po pracy i prawo każdego cywilizowanego państwa powinno to zabezpieczać.
@Isanell: To prawda, nie uzależniają fizycznie, alko = niska jednorazowa dawka śmiertelna.
#!$%@?, w jakim chorym kraju żyjemy. Psychodeliki kojarzą się "najgrubiej, z największym ćpuńskim odklejeniem" a to #!$%@? prawda jest.