Wpis z mikrobloga

wolam @mihaubiauek: od 2 wpisów o przedstawienie realnych kwot w materii #bitcoin
Bo trafił mi sie kolejny spekulant, ktory wmawia, ze to są PIENIĄdze, które moze zarobił..ile.. 5 tys w ROK?
czekam na dowody, które uświadczą, temu co mówi, ja jestem otwarty, na tyle, by przestawić kwoty, bez danych osobowych.

#finanse #cwaniactwo
  • 27
  • Odpowiedz
@teczowisazabawni: Nie musisz wołać, miałeś napisane jasno i wyraźnie:

Przykro mi, ale ja akurat należę do mniejszości, która jeszcze nigdy publicznie nie pochwaliła się wynikami nominalnymi i nigdy tego nie zrobi.


Możesz śmiało założyć, że nie mam nic - wisi mi to i powiewa xD
  • Odpowiedz
@teczowisazabawni: Nawet założenie, że nie mam nic, nie zmienia faktu, że cena przed rokiem to 2000-3000zł za BTC, a obecnie 20000zł za sztukę. Takich hodlerów jak ja, jest znacznie, znacznie więcej i sporo z nich jawnie chwali się wynikami. Nie musisz mi tu urządzać personalnych wycieczek, popatrz na innych.
  • Odpowiedz
po drugie w biznesie liczy sie potencjał, a potencał bitcoin jest ogrniczony i wlasnie teraz osiaga swoj pik, nie osiagnie wiecejm znaczy, aż tyle wiecej%, bo popularyzacja i spalenie pzoycji pręzej obniży jego wartosc. Nigdy nie obnizysz swojej wartosci,jesli w sieibe inwestujesz, dlatego
Ty > bitcoin
kazdy kto inwestuje w coin, a nie siebie jest jak te coiny - wirtualnie bogaty, jego wartosc jest UMOWNA
  • Odpowiedz
@teczowisazabawni: Przecież ja nigdzie nie namawiam do zakupów.

kazdy kto inwestuje w coin, a nie siebie jest jak te coiny - wirtualnie bogaty, jego wartosc jest UMOWNA

Masz świadomość, że wartość twoich cyferek na koncie, czy papierków w portfelu, też jest umowna? Zresztą, nie mam ochoty odtwarzać kolejnego odcinka z serii: "Bitcoin ma fundamenty, ale jeszcze ich nie dostrzegasz". Zwyczajnie ogranicz puste hejty i trochę więcej zainwestuj w pokorę :P
  • Odpowiedz
@teczowisazabawni: jestem świadkiem takich sporów na tym tagu nie raz. Ludzie umieszczali zrzuty ekranu a inni dalej nie dowierzali. Dochodziło do tego, że byłem mediatorem i prywatnie udowadniano mi.
Kwoty rzędu kilkuset czy blisko tysiąca BTC.
Obudź się, żyjesz w innym świecie. Śmiesznym świecie ze śmiesznymi zarobkami. Nie ośmieszaj się. Nikt nie odpowie ignorujemy takich.
  • Odpowiedz
@teczowisazabawni: Że tak spytam... a po co Ci to? Książkę o nim piszesz?

Pierwsza zasada kręgu Bitcoin: Nie mów publicznie w internecie ile monet posiadasz.
Druga zasada: Nie mów publicznie w internecie ile monet posiadasz.

Jeśli kilka lat temu "udowodniłeś", że masz 1000 PLN w BTC podając adres, to dziś pod tym adresem dalej można zobaczyć twoje środki. Tym samym, całe twoje bezpieczeństwo spoczywa na zabezpieczeniu wykopu.

Jestem pewien, że jest
  • Odpowiedz
@teczowisazabawni: Zawsze mnie śmieszą takie osoby. Ludzie nie muszą Ci NIC udowadniać, bo notowania bitcoina są dostępne publicznie i możesz sobie sprawdzić, o ile poszły do góry w ciągu ostatniego roku... Poza tym, to że ty widzisz w Bitcoinie spekulacje, nie znaczy, że inni też to widzą. Ja widzę w Bitcoinie wartość, i to w nią inwestuję, inwestuję w przyszłość finansową.
  • Odpowiedz
@Ancro:

Jeśli kilka lat temu "udowodniłeś", że masz 1000 PLN w BTC podając adres, to dziś pod tym adresem dalej można zobaczyć twoje środki. Tym samym, całe twoje bezpieczeństwo spoczywa na zabezpieczeniu wykopu.


No chyba to tak nie działa.
  • Odpowiedz
@robko: Oczywiście, że tak.

Jeśli dziś pokażę moje środki na Trezorze, z krypto podpisem dla wiarygodności, to każdy będzie mógł sobie sprawdzić moje saldo w dowolnym eksplorerze blockchain.

Jeśli więc miałbym się już podzielić publicznie moimi środkami, to musiałbym później je przepuścić przez jakiś rodzaj miksera/anominizera. W zależności od sposobu, kosztuje to czasu i może stwarzać pewne ryzyko.

Najgorszą sytuacją jest ta, w której pokazałem dwa lata temu adres z 1
  • Odpowiedz