Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki (wolę to określenie)
Co do #gryplanszowe i #grybezpradu
Mam budżet tylko na 2 z 3 tych gier.
Co brać?

Small World
Osadnicy: Narodziny Imperium
Agricola

Gram głównie z różowym. Od święta w 4 z kumplami. Różowy lubi prostą mechanikę - zbieram drewno, wydaje drewno, dostaje domek, który daje mi xxx. Ja wolę bardziej skomplikowane gierki. Polećcie złoty środek.
  • 24
  • Odpowiedz
@lehooleh: Mam tylko small worlda i agricole, obie swietne. SW ma prosta mechanike ale trzeba poznac sporo roznych ras i ich umiejetnosci. Po podstawce dokupilem jeszcze dodatek Realms oraz gre SW underground. Zabawa na dlugo.
Agricola jest troche bardziej skomplikowana ale bez przesady. Orzesz pole, sadzisz, zbierasz, pieczesz chleb ;)

Obie gry dobre dla 2 lub 4 graczy. Dla 4 graczy polecam Wsiasc do pociagu Europa albo Do okola swiata.
  • Odpowiedz
  • 1
@lehooleh osadników mieliśmy z różowym jako pierwsza grę i na początku dużo w nią graliśmy ale teraz jakos nie możemy do niej wrócić. Od siebie mógłbym polecić wiertła, skały minerały. A różowy strasznie się ostatnio nakręcił na yamatai.
  • Odpowiedz
@lehooleh: Co do Agricoli, to podobną grą jest Kawerna, wg mnie nawet jest lepsza, nie jest jakoś skomplikowana i da się grać w 2-3 osoby. Choć z tego co widzę w necie jest droższa od Agricoli, więc jeśli masz ograniczony budżet to może być problem
  • Odpowiedz
Ostatecznie zdecydowałem się na Osadników i Small World.
@ranunculus: być może stąd mój wybór. Poczekam na kolejny dopływ gotówki i zasięg mojego wyboru się zwiększy. Dzięki za informacje.
@bartowsky: @Ju_ras: Dzięki, sprawdzę na przyszłość.
@tikej: Grałem ostatnio w knajpie z planszówkami i tak bez szału.
@lubiacy_beton: Osadnicy wzięci. Zobaczymy jak to wyjdzie z tym SM.
@William_Adama: Za późno :P A jeśli Agricola, to wersja "dla graczy"
  • Odpowiedz