Wpis z mikrobloga

@Kaiborr bo Europa jest napompowana dewelopmentem więc każda prowincja ma znaczenie. Dodatkowo mnożnik AE jak podbijasz HRE to już w ogóle masakra. Do tego prowincję są malutkie, więc niby taka mała Europa ale podbić ją to duży problem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Saimon1001 aa, to nie za bardzo. Z Austria się trzymałem do czasu kiedy ottomanie byli mocni. A potem to już jakoś szło. Dobrze wyszlo że prawie cała Iberie podbiło Maroko, więc z resztek zrobiłem sobie wasala i mogłem odbić wszystkie prowincję że znikomym AE. Takie ułatwienie
@like_a_sir I to się nazywa specjalista:)

Sam bym w to zagrał, ale mi szkoda czasu na ogrywanie wszystkiego. Pamiętam z 15 lat temu jak sprawdzałem każdą postać przeciwko każdej w #starcraft i liczyłem ile czasu zajmuje produkcja. Teraz już mi się nie chce. A pogral bym w eu.
Znasz, lub chciało by Ci się napisać jakiś ciekawy poradnik?
@like_a_sir: podziwiam. Ja, gdy dojdę to etapu wymiatania i możliwości rozwalenia HRE/Ffancji/Kebabów/Commonwealtha to mi się odechciewa grać. Bo cały czas wypowiedz wojnę->wygraj ją->odczekaj truce przy okazji ściskając bunty na drugi końcu świata->wypowiedz wojnę i tak w kółko. zero wyzwania/kombinowania/niespodzianek
@mardory zależy od grupy technologicznej i ogólnie od kraju. Polska ma fajne bonusy do kawalerii więc można dać więcej, ogólnie w Europie nawet w late game nie daje więcej kawalerii niż 6. A np. jak grasz nomadami to możesz grać samą kawalerią nawet bez piechoty. Musisz jakoś sobie sam do tego dojść jak będzie Ci się dobrze walczyło. Poczytaj też o combat width na wiki
@Nekyoo po pierwsze musisz rozwiązać HRE. Bez tego to jest walenie głową w mur. Poza tym warto utrzymywać dobre relacje z potencjalnymi członkami koalicji, bo dopóki mają relacje powyżej zera to do koalicji nie dołącza. No i trzeba podbijać po trochu w różnych miejscach. Np trochę w Skandynawii, trochę na Iberii, trochę na Bałkanach. Wtedy się AE ładnie rozłoży i można grać
@Wonszniedorzeczny swego czasu odpisywałem tutaj jak grałem Francja i tworzyłem Imperium Rzymskie. Możesz sobie poczytać. A na wiki jest wszystko tak dokładnie opisane że szkoda czasu na poradniki. Ja z tamtąd wszystkie informacje biorę
@Gregua zawsze gram na IM ale nie rozumiem dlaczego wszyscy tego wymagają. Jest tyle sposobów żeby to obejść. Można wyłączyć grę bez zapisu, można wczytać zapis 3 miesiące wcześniejszy, można skopiować zapisy gdzieś indziej i w razie potrzeby je podmienić z powrotem. Nie czaję tego naprawdę
@Gregua no wiem. Zwłaszcza że trafiają się bugi, system fortow jest dosyć skomplikowany i się czasami grać odechciewa. Kilka razy mi się zdarzyło że wchodzę na teren wroga, zdobywam jakiś fort i już nie mogę wyjść bo nagle jakiś inny fort mnie blokuje, który nie blokował na początku. Sama przyjemność z rozgrywki XD