Wpis z mikrobloga

Komunikacja miejska w Trójmieście to jeden wielki żart. Tony opóźnień, anulowane pociągi, niewyrabiające autobusy od zawsze. Co byłem w #poznan czy #warszawa to wyglądało to dużo lepiej. Dla porównania samochodem trasę z mieszkania do pracy (Gdańsk -> Sopot) robię w pół godziny bez problemów. Jeśli chodzi o transport publiczny to jest to około półtora godziny. (,)

  • 11
@FREEQ: 100% racji. Pod względem komunikacji Gdańsk jest słaby ale i tak najlepszy z trójmiasta. Jak nie mieszkasz przy głównej osi tramwajowej (śródmieście, wrzeszcz górny, oliwa) to powodzenia. Jedyne co dobre w tej komunikacji to skm/pkm która dojeżdża nawet do wiosek pod Gdańskiem w kierunku Kartuz/Kościerzyny. Spoko transport dla osób które w przeciwnym wypadku musiałyby się tłuc samochodem w tamtych rejonach.
1.5h Gdansk -Sopot xD Chyba poleciałeś kolego. Chyba jak wpadniesz pod tory i se ten gupi ryj rozwalisz to może tak ale i też za dużo xD to jest 15-25 minut a skmki jeżdżą mega często. W 1h to do Wejherowa xD
@FREEQ
@FREEQ: opóźnienia są, ale powodem są zazwyczaj remonty, które w przyszłości zaowocują lepszą komunikacją. Ale ja jestem mieszkanką Redy i mam zawsze wybór wrócić z imprezy o północy albo o 3, jak nie zdążę na północ to siedze na peronie 3h. Więc tak, bywa że jest dramat, ale ogólnie uwazam, że jest u nas bardzo dobrze.