Wpis z mikrobloga

Mirki, moj różowy zakupil na #allegro przedmiot od kogos zarejestrowanego w Londynie i z zerowa liczba komentarzy. (Blondynka-trzeba wybaczyc( ͡° ͜ʖ ͡°) ) . Oczywiscie produktu brak i konto sprzedawcy juz zawieszone. Kupila bez rejestracji na allegro. Platnosc Payu. Da sie skorzystac z programy ochrony kupujacego #payu? Jesli tak to co trzeba zrobic? #kiciochpyta
  • 11
@fireman2 musisz zgłosić na policję i otrzymać numer przyjęcia zgłoszenia potem postępować zgodnie z instrukcjami podanymi W payu. Jeśli kwota była poniżej 150 zł to prawdopodobnie policja nie przyjmie zgłoszenia ze względu na zbyt mała kwotę kradzieży
@fireman2 niby tak dlatego złodzieje sklepowi wynoszą przedmioty do kwoty nie większej niż 50 - 100 zł aby nie było to jako przestępstwo tylko wykroczenie. inaczej to się ma jeśli gość kradnie notorycznie i wpada. Spróbuj dowiedzieć się od allegro dlaczego gość ma zawieszone konto i poinformuj ich o tej sytuacji . Parę lat temu byłem zgłosić kradzież wirtualną o wartości powyżej 300 zł miałem wszystkie dane sprawcy, podałem im A oni
N.....i - @fireman2 niby tak dlatego złodzieje sklepowi wynoszą przedmioty do kwoty n...

źródło: comment_SbjErUzzJBxNLabqqfwmvCa5EvNsEVHZ.jpg

Pobierz
@Neodinni: Prawnik po kursie internetowym? Policja ma obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od kwoty. Wysokość ma wpływ jedynie na to czy jest to przestępstwo czy wykroczenie, ale dla Policji to nie ma znaczenia. Na marginesie, przestępstwo zaczyna się od 500 zł, nie 150.
@Haxxor nie jestem prawnikiem. Czyli kwota ta została zwiększona. Jeszcze parę lat temu było to minimum 150 zł.. A policja ma obowiązek ALE czy przyjmie to jest inna sprawa. Oczywiście nie będę się z tobą kłócić bo jest tak jak mówisz, ja tylko przedstawiam realia.
@Neodinni: Wybacz, nie chciałem Cię krytykować, jeśli tak to zabrzmiało. Dobrze, że ktoś w tym tym całym internecie stara się jeszcze innym pomóc. Wskazuję tylko, że nie jest do końca tak jak piszesz. Granica pomiędzy wykroczeniem a przestępstwem to obecnie 1/4 min. wynagrodzenia, które wynosi 2k. Wiem jak to w praktyce z Policją bywa, ale mają obowiązek ZAWSZE przyjąć zgłoszenie. Jeśli funkcjonariusz tego odmawia to należy stanowczo żądać na piśmie przyczyn