Wpis z mikrobloga

Dlaczego w Polsce jest tak #!$%@? pod względem prowadzenia mało dochodowych biznesów ? Przecież są ludzie którzy zarabiając te około 2000 na miesiąc albo i mniej , żyli by sobie szczęśliwie bo robili by coś co kochają z pasją z zaangażowaniem , a w Polsce żeby legalnie bez stresu prowadzić biznes trzeba dorwać się jak dziecko do cycka i ssać na te wszystkie zasrane opodatkowania zusy i inne #!$%@? obciążenia, a jak masz słaby miesiąc to #!$%@? żryj gruz. Są zawody w których ceny za towary albo usługi nie mogą być wysokie bo nikt za nie nie zapłaci na tyle dużo żeby starczyło na zusy i inne gówno podatki. Są osoby które nie potrzebują dużo zarobić albo mają taką profesję albo jakąś wymierającą, specjalizację , dlaczego nie pozwala im się normalnie zarabiać przecież teraz wiele osób siedzi na dupach albo robi na czarno bo ma w dupie oddawanie własnej krwawicy tym złodziejom ? Przez takie krwiopijstwo małe punkty gastronomiczne nie istnieją albo usługi naprawiania rzeczy itp itd . Czy te osły z sejmu nie rozumieją że są ludzie którzy nie lubią ryzykować ,a na samą myśl o marnotrawieniu czasu na głupie załatwianie papierkologi robi się im nie dobrze . Po kiego #!$%@? dawać dotację dla młodych debili gdzie większa cześć dotacji już w głowach ludzi idzie #!$%@? i na dodatek psuje rynek starym przedsiębiorcom . Przecież to jest jawne marnotrawstwo szkodzenie Polsce.

#dzialalnoscgospodarcza #biznes #jednosobowadzialanoscgospodarcza #pieniadze #gorzkiezale
  • 9
@fiszifiszi: Bo niezależnie ile zarabiasz:
1. musisz odłożyć minimum (ustawowe) na emeryturę
2. musisz zapłacić składkę na lekarza

Ad1. minimum ustawowe jest po to, abyś nie marudził raz kiedy mało zarabiasz, a DRUGI raz, kiedy (zły) ZUS wyliczy Ci głodową emeryturę. Choć aby była ona naprawdę godna, to pewnie składka musiałaby być x3...

Ad2. Tak, bezrobotni maja ja finansowaną z budżetu Państwowego, ale to wiąże się z pewnymi niedogodnościami.

PS. Wszelkie
@ekanwro: A co powiesz na wysokość składki krus dlaczego nie można by obciążyć taką składką małych przedsiębiorców , krusowcy mogą podczepić całe rodziny pod te składki tam to jest dopiero patologia .
@fiszifiszi: Tak, to jest patologia. Pytanie, czy patologię należny szerzyć, czy minimalizować.

KRUS - idea tego jest/była taka, aby niedochodowy, ale jednak ważny dla SPOŁECZEŃSTWA sektor gospodarki jakość ucywilizować. Raczej oczekiwałbym aby mocno uszczelnić KRUS, niż aby go rozszerzać na całe społeczeństwo. Bo ja wolę kupować jedzenie w "normalnych" cenach i dokładać do niego z moich podatków, niż żądać od (prawdziwego) rolnika ogromnych (w jego mniemaniu) składek aby ceny były wolnorynkowe.
@ekanwro: Składki zdrowotne rozumiem, ale obowiązkowy ZUS w stałej kwocie - nigdy. Przecież składki na zus, które płacimy przy DG nie odkładają się nam na emeryturę tylko na obecnych dziadków ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kicioch: chyba nie rozumiesz.
Wysokość emerytury jest bezpośrednio zależna od wpłaconych składek. Ale zgadza się, teraz "Twoje" pieniądze są przeznaczane na bieżące emerytury, a kiedy później przyjdzie czas na wypłaty dla Ciebie, to też będą finansowane z bieżących składek.
Przecież chyba nie oczekujesz, że ZUS będzie przetrzymywał (gdzie? jak? po co?) bezproduktywnie "Twoje" pieniądze czekając na czas wypłaty "Twojej" emerytury. to byłaby dopiero niegospodarność.
@ekanwro: Nie, oczekuję że dadzą mi kiedyś możliwość że sama sobie będę te składki emerytalne przetrzymywać :) Do czego oni mi są potrzebni? Rozumiem, że ktoś ich potrzebuje, ale nie rozumiem braku wyboru. Skoro ZUS jest taki super i cudowny, wypłacalny i wszystko jest ok, to chyba nie powinien mieć problemu z tym, kiedy powiem im że nie chcę im dać składek :)
No chyba że ZUS jest bankrutem, to pojawia
@kicioch: Pisząc

składki na zus, które płacimy przy DG nie odkładają się nam na emeryturę tylko na obecnych dziadków

nie rozumiesz jak (i dlaczego tak) działa system.

Ja też chciałbym mieć
- wybór ubezpieczyciela emerytalnego
- wybór ubezpieczyciela zdrowotnego
- wybór programu nauczania w szkole
- wybór .....

Ale to są sprawy niewykonalne dziś w tym kraju.
@kicioch: Z pustego to i Salomon nie naleje.
Państwo jest zobowiązane do zapewnienia minimum socjalnego każdemu obywatelowi, na każdym etapie jego życia. Gdyby pozwolić każdemu samodzielnie odkładać na emeryturę, to większość ludzi by to konsumowała na bieżąco, a potem na starość "awantury", że ja nie mam na życie i leki. Dlatego składka jest przymusowa, a że system jest niewydolny (bo Państwowy), to nie ma miejsca dla innego ubezpieczyciela emerytalnego.

Dla jasności,