Wpis z mikrobloga

#budownictwo #ogrzewanie

Mireczki, pomocy z ogrzewaniem na chacie. Ogólny zarys sytuacji, nowe mieszkanie, wykończone - ostatnio zaczęło się robić coraz chłodniej, więc pora podgrzać w mieszkaniu, a tutaj lipa - grzejniki nie grzeją. Sprawdziłem wszystkie zawory, w szachcie odkręcony zarówno zawór do, jak i z mieszkania. Grzejniki są odpowietrzone i wszystkie zawory pod grzejnikiem odkręcone. Ogólnie wszystko wskazuje na to, jakby woda nie wracała do instalacji..w przypadku, jeżeli odkręcę śrubę do odpowietrzania w jakimś grzejniku i spuszczam trochę wody, grzejnik się nagrzewa ale od góry.

W czasie prac wykończeniowych, zamawiałem hydraulika do przesunięcia grzejnika o jeden metr i zastanawiam się, czy przez tą modyfikacje jest coś nie tak z instalacją. Ale wydaje mi się, że nawet bez tego grzejnika reszta powinna się nagrzewać, mam rację?

Prosiłem także o kontrole zarządce, dziś sprawdzał wszystko do mieszkania i mówił, że jest ok.
  • 14
@synek_: Tak, każdy się o to pyta, sprawdzałem kilka razy, wszystkie "odpowietrzałem" kilka razy...
I czysto teoretycznie, nawet jeśli jakiś byłby zakręcony, to reszta i tak powinna działać, mam racje?
@setkadolarow: to sprawdź faktycznie jeszcze nastawy na zaworach (jak ściągniesz głowicę termostatyczną) to będziesz miał taką skalę od 1 do N i tam trzeba ustawić nastawę wstępną bo może masz 1.
LUB zrób jeszcze taki test, ściągnij wszystkie głowice termostatyczne i poruszaj trzepieniami z tym, że u ciebie problem będzie gdzieś na powrocie ...