Wpis z mikrobloga

Jak zrezygnować z usługi celnej w dhl, dzwoni do mnie jakiś pracownik i przedstawia się Urząd Celny a po chwili dodaje że z dhl, czy oni mają prawo żądać ode mnie czegokolwiek na poczet późniejszej odprawy celnej? Mam wrażenie że robią to nielegalnie, grożąc że jak im czegoś tam nie wyśle to nie przyjmą paczki i wrócą ją do nadawcy, teraz jak zadzwonią to nie będę z nimi gadał już zablokowałem numer i niech spadają, będą płacić kary za przetrzymanie przesyłki w powietrzu ileś, a jak UC będzie chciało naliczyć opłaty to przyślą polecony na adres odbiorcy, co robić ?
#chinskiecuda #dhl #aliexpress #gearbest
  • 50
@minimum: Każdy kraj ma własne przepisy celne a cła na różne rodzaje towarów i ich wartości są określane lokalnie. DHL, podobnie jak każda inna firma przewozów międzynarodowych, musi przestrzegać lokalnych przepisów celnych, a więc opłaca cło w imieniu odbiorcy, aby po wjeździe towarów do kraju przeprowadzić odprawę celną.
@cebula_online: dlatego chce zrezygnować z usług tej agencji i żadnej pomocy od nich nie chce, na paczce naklejone jest wszystko co potrzebne jest w UC, a oni wychodzą poza swoje kompetencje, gromadzą dane osobowe i łamią prawo handlowe w imię czego ?
@bijotai: po prostu widzę o oni chcą, wysyłają jakieś lipne oświadczenie w wordzie które wypełniasz i odsyłasz, nie trzeba nawet podpisywać, równie dobrze mogą tam dopisać co chcę, pracownik prywatnej firmy widzi co ty zamawiasz z chin, co się opłaca a co nie, widzi twoje dane osobowe chociaż nie posiada żadnego poświadczenia o dostępnie do danych osobowych, gromadzi je i przetwarza,
@minimum: po prostu natrafiłeś na VAT...
Istnieją dwie sposobności:
1) Paczka idzie DHLem. Przekracza granicę, przechodzi przez Agencję celną oraz Urząd celny, nikt jej nie zatrzymuje. Idzie dalej do odbiorcy.
2) Paczka idzie DHLem. Przekracza granicę, zostaje zatrzymana przez Urząd Celny. Agencja celna DHL występuję do Ciebie o uzupełnienie dokumentacji. Pokrywają za Ciebie wszelkie koszty. Płacisz przy odbiorze przesyłki.

Jakoś tak to szło ;) Inaczej jak przewozisz DHLem całe palety lub