Wpis z mikrobloga

Jak zrezygnować z usługi celnej w dhl, dzwoni do mnie jakiś pracownik i przedstawia się Urząd Celny a po chwili dodaje że z dhl, czy oni mają prawo żądać ode mnie czegokolwiek na poczet późniejszej odprawy celnej? Mam wrażenie że robią to nielegalnie, grożąc że jak im czegoś tam nie wyśle to nie przyjmą paczki i wrócą ją do nadawcy, teraz jak zadzwonią to nie będę z nimi gadał już zablokowałem numer i niech spadają, będą płacić kary za przetrzymanie przesyłki w powietrzu ileś, a jak UC będzie chciało naliczyć opłaty to przyślą polecony na adres odbiorcy, co robić ?
#chinskiecuda #dhl #aliexpress #gearbest
  • 50
  • Odpowiedz
@RaRaj: Jest chyba inaczej, ja dzisiaj wyraźnie sie dowiadywałem na jakim etapie jest moja paczka, oni wstępnie obligatoryjnie przygotowują dokumenty do UC,
  • Odpowiedz
@minimum: Kupowałem odkurzać z Ali przez DHLa.
Procedura jest taka, że z uwagi na gabaryty i głównie to, że wysłałem sobie do firmy paczka poszła na VAT. Bardzo miły Pan podesłał formularz. Ja również bardzo miło go odesłałem wraz ze screenami z aukcji + potwierdzenie wpłaty.
Dostałem ok.180zł do zapłacenia, które w moim imieniu DHL zapłacił do UC.

Osoba prywatna nie ma żadnych opłat dla samego DHLa - nie ma prowizji.
  • Odpowiedz
@minimum: to przygotuj. W czym rzecz? Jeśli nie zgadzasz się na regulamin przewoźnika to zwrócą przesyłkę do nadawcy.
Kupując za granicą musisz wiedzieć o odpowiedzialności, to jest zapłata podatku vat/cło. Jest to twój obowiązek.
  • Odpowiedz
Oni to robią w imieniu UC


@jack_: jaką oni z UC umowę podpisali to ja nie wiem, ale wiem że jaka by ona nie była to nie uprawnia ich do pozyskiwania danych osobowych i handlowych, jeśli UC ma sprawę do obywatela to wysyła mu list polecony na adres odbiorcy a nie zleca podmiotowi trzeciemu tą czynność, ja chce to zapłacić ale nie im, tylko Państwu
  • Odpowiedz
@minimum: DHL działa w imieniu UC, ponieważ jest przewoźnikiem Twojej paczki. Robisz z igły widły. Ja płaciłem za towar ok. 760zł + 180zł cła. Miałem to wliczone, że tak może być i tyle.
Wcześniejszy odkurzacz miałem w okresie świąt i przeszedł przez VAT bez pytania. Naliczono 110zł sufitowo.

Moja paczka ważyła 5kg i nie da się wmówić nikomu, że kupujesz powietrze z Chin.
Pogódź się z tym, wypełnij i zapłać.
Jak
  • Odpowiedz
@jack_: jedna dodatkowa sprawa o której nie wspomniałem, ja zapłaciłem za jedno zamówienie a majfrendy wysłały kilka paczek, a na każdej jest inna kwota deklarowana, ja mam jedno sumaryczne potwierdzenie wpłaty i teraz jak oni chcą na tą paczkę kwit to ja im pokazuje kilka razy większy dowód wpłaty,

ps. ja przyjmuje paczkę to oni nie chcą jej dostarczyć, chociaż mają zapłacone i powinni oddać ją do UC i czekać na
  • Odpowiedz
Przecież masz gdzieś zamówienie, gdzie jest wyszczególnione to co masz w paczkach.
Nikogo w DHLu kwota na nalepce nie interesuje.
Ty dosyłasz prawidłowe dokumenty, tzn. zrzuty obrazku, faktury, którymi poświadczasz prawdziwe kwoty.
Pamiętaj - wszystko poświadczasz zgodnie z prawdą po paragrafami, także nie ma co kombinować.

Na naklejce miałem 40USD a zapłaciłem 760zł - jak myślisz, która kwota interesuje DHL i lub UC?

Ostatni już raz.
NIE, nie powinni oddać jej do
  • Odpowiedz
@minimum: wiesz wczoraj w Kuchennych Rewolucjach była identycznie problemowa osoba jak ty... i zrobiła z siebie pośmiewisko na całą Polskę. Ty zaczynasz robić to na połowę wykopu kupującą coś w Chinach...
  • Odpowiedz
  • 11
@minimum nie wiem czy wiesz ale załatwienie sprawy na własną rękę wyjdzie cię dość drogo i stracisz dużo czasu

A reszta ma rację z nie masz pojęcia o co chodzi co i jak ale chcesz być ekspertem od wszystkiego.
  • Odpowiedz
dzięki za pomoc, rozumiem że wszystkiego nie wiem, nadal mam obiekcje co do tego sposobu współpracy z UC, widzę że nie mam wyjścia, przekaże dhl info co kupiłem :) niech to gromadzą ktoś sobie na tym zarobi, a niech ma, w skali całego kraju to bardzo ciekawy zbiór informacji ...
  • Odpowiedz
niech to gromadzą ktoś sobie na tym zarobi, a niech ma, w skali całego kraju to bardzo ciekawy zbiór informacji ...


@minimum: mamy takie coś jak GIODO i to są dane chronione
  • Odpowiedz
@Andczej: na skrzynce wawimport@dhl.com trafiają dane handlowe, każdy pracownik agencji celnej dhl ma do tego dostęp, trafiają tam setki jak nie tysiące maili z danymi osobowymi, kwotami i rodzajem towaru, są gromadzone przez nieokreślony czas i przetwarzane przez każdego, to jest spoko dla Ciebie?
  • Odpowiedz
są gromadzone przez nieokreślony czas i przetwarzane przez każdego, to jest spoko dla Ciebie?


@minimum: no popatrz zupełnie identycznie jak w przypadku gdybyś miał wysyłkę pocztową i kontaktowałby się z tobą bezpośrednio UC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@Andczej: UC ma do tego prawo i obowiązek pilnowania aby każdy pracownik miał poświadczenie o dostępie do danych osobowych a to kosztuje kilka tysięcy, nie sądzę aby DHL opłacił wszystkim takie szkolenie, tym bardziej że rotacja jest pewnie duża i się nie opłaca, co najwyżej kierownik może ma, więc karawana jedzie dalej i jest super, a ktoś tam robi sobie good business przetwarzając dane setek małych januszy takich jak ja :D
  • Odpowiedz
@minimum: tak jak napisałem wyżej, jesteś ekspertem od wszystkiego i wszystko wiesz lepiej, co ty tu robisz na stronie ze śmiesznymi obrazkami skoro jesteś ponad wszystkimi?
  • Odpowiedz