Wpis z mikrobloga

Właśnie oglądam NHK world. Mówili o poziomie cukru we krwi i jego wpływie na organizm

Oto co się dowiedziałem:

U sporej części populacji występują tzw skoki poziomu cukru po posiłku. Na czczo ci ludzie maja normalny poziom glukozy, ale po posiłku skacze on do zbyt wysokich poziomów.

wysokie stężenie cukru uszkadza naczynia krwionośne, a organizm próbując je leczyć, tworzy takie jakby blizny które zwężają tym samym światło naczn krwionośnych, zwiększając ryzyko niedokrwienia serca i zawału (pokazali przypadek faceta który mimo że nie gruby to miał zawał właśnie z tego powodu).

aby zmniejszyć ilość cukru należy ograniczyć węglowodany, a w zamian zwiększyć spożycie tłuszczów i protein, aby wyrównać zapotrzebowanie kaloryczne.

posiłek najlepiej zaczynać od protein i tłuszczów (mięso), dzięki czemu organizm wytwarza wtedy hormon który spowalnia proces trawienia. Skutkuje to dłuższym trawieniem, a poziom cukru wzrasta znacznie mniej.

Może dla was to oczywistości, dla mnie niektore z rtych informacji to coś nowego.

Takich rzeczy dowiedziałem się. Program przystępny, bez reklam, pełna kultura, profesjonalne wykonanie, na spokojnie.

A wy co w tym czasie dowiedizeliacie się z #tvp? Ze pelo kradlo, że strajkujacy rezydenci wcinaja kawior i mają iPhony, wszystko okraszone reklamami o upławach pochwy, a może nieśmieszne polskie kabarety czy kolejny odcinek ojca Mateusza?

#japonia #zdrowie #dieta #cukrzyca

https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/live/
  • 4
@llllI: Na TVP3 leci czasem program "astronarium" i też warto to obejrzeć, możesz się czegoś dowiedzieć o astronomii, więc nie manipuluj bo czasem też są ciekawe rzeczy na tvp.

Zaznaczę tylko że #!$%@? mnie manipulacja #tvp, ale ty tutaj też nie wydajesz się być obiektywny.
@bykubyk:
Bo właśnie rzecz w tym, że dobry program w TVP to rzadkość! A astronarium to na Youtube można obejrzeć, bez zaouszcznia tej propagandy.
Takie nhk world to ma od grona świetnych programów. Bez spiny i propagandy jak w tvpis