Wpis z mikrobloga

#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki #karcianki #horrorwarkham #arkham
Poskąpiłem na profesjonalny kuferek od Warboxa (choć kusił i kusi nadal) i swoją kolekcję kart do "Horroru w Arkham LCG" wsadziłem dzisiaj do skrzynki na wino, którą zamówiłem z Allegro. Przegródki póki co zrobiłem z kartonu, ale planuję zastąpić je kiedyś czymś trwalszym albo zainwestować w uniwersalne separatory do szuflad. Na chwilę obecną jestem zadowolony z rezultatu - w woreczkach trzymam zakoszulkowane karty, podzielone na klasy i scenariusze, brakuje tylko tych ze Szlaku do Carcosy, bo zabrakło mi koszulek. W ogóle zawsze pakowałem karty w najtańsze Maydaye, a teraz zdecydowałem się na koszulki premium od Rebela i nie wyobrażam sobie powrotu - zupełnie inna jakość, karty są dużo sztywniejsze i łatwiej się tasują.

Najśmieszniejsze, że nadal jestem przed pierwszą rozgrywką, a tutaj tak się w to wszystko wkręciłem, że przerabiam skrzynki i łażę po sklepach dla numizmatyków, żeby kupić kapsle na monety :)
Munchhausen - #grybezpradu #gryplanszowe #planszowki #karcianki #horrorwarkham #arkha...

źródło: comment_2eexqnfWJ0SDLryY9Uiq73RcloXwbNcN.jpg

Pobierz
  • 9
@Zorak: Skrzynka na trzy butelki wina - z przesyłką zamknąłem się w pięciu dychach. Generalnie skrzynka miała przegródki (widać nacięcia z boku), ale musiałem je wyjąć, bo okazały się ciut za wąskie na poziome przechowywanie kart, a jednocześnie za szerokie na trzymanie ich w pionie. Co do miejsca, to generalnie jeden rząd zajmują wszystkie scenariusze do podstawki i Dunwich, a drugi osłabienia i wszystkie karty postaci z podziałem na klasy. Jeden
@Munchhausen: Przegródki zrób sobie z płyty piankowo-kartonowej, idealnie tu będzie pasować czarna. Jest to lekki, łatwy w obróbce i mocny materiał. Na karty możesz zrobić sobie pudełka z jakiegoś generatora np: tego (google zwraca wiele więcej pod słowami "tuckbox generator"), papier o gramaturze 200. Chociaż jak dobrze porobisz przegródki to pudełka nie będą raczej potrzebne. Koszt szacuje na jakieś ~15zł razem z klejem do płyty.
@JohnMarkII temat rzeka. IMO 2 podstawki daja wiecej mozliwosci. Wieksza kontrola nad gra i mozliwosc pobawienia sie w budowanie talii. Czesc klas np Mistyk (czrodziej) potrzebuje wrecz 2 zestawow bo ma wtedy 2 razy wieksze szanse na dobranie kluczowych czarow.

Na start zawsze mowie 1cs zobacz czy lubisz klimat i mechanike. Jak chcesz cos wiecej to 2gi zestaw podstawowy jest jedynm z pierwszych rekomendowanych wyborow.

Na FB mamy fajna grupe. Zapraszam duzo