Wpis z mikrobloga

Mirki słuchajcie jaka akcja xD

Dwa miesiące temu ktoś zajumał mi moje konto na Steam'ie. Dowiedziałem się o tym dopiero w miniony weekend jak nie mogłem się na nie zalogować, gram bardzo sporadycznie i w sumie przez ostatnie miesiące nie miałem Steam'a nawet zainstalowanego. Udało mi się przejść procedurę odzyskiwania konta i właśnie parę minut temu odzyskałem do niego dostęp. Co się zmieniło? Ano z 34 zainstalowanych gier biblioteka mi się rozrosła do, uwaga - 107. Tak, jakiś typ w nieznany mi sposób przechwycił moje konto, po czym zaczął sobie jak gdyby nigdy nic wykupować gry i przypisywać je do mojego konta. Większość z nowych gier to gry kosztujące w sklepie Steam 1-5 euro i pewnie pochodzące z jakiejś paczki bo wszystkie to jakieś platformówki ale są też takie rzeczy jak np. The Descendant, kosztujące 15 euro, Red Orchestra 2 Deluxe za 25 czy Shadow Warrior za 35. Łącznie wszystkie nowe gry w kolekcji, po szybkim podliczeniu są warte około 200 euro xD

Dziękuję pan chakier, będzie grane xD

#steam #hakerzy #darmowegry
  • 15
@Galmi: Miałem jakiś czas temu #!$%@? identyczną sytuację z Rockstar Social Club- jakiś ukrainiec kupił sobie moje konto. Wystalkowałem go po nicku i opisał mi, że kupił sobie moje passy na jakieś rosyjskiej stronie- w jaki spósb ciężko powiedzieć bo nie logowałem się tam od ponad pół roku. Widziałem też, że chciał się ktoś zalgowoać do mojego steama ale mam podwójną weryfikację więc #!$%@? zdziałał.
A Tobie zazdro bo masz truskawkę
@Galmi jak mi kiedyś ukradli konto to support steama cofnął wszystkie transakcje (odzyskałem skiny) oraz zakupione gry przez gościa który potem kupił konto.
@MrAlpaka: Teraz jest to właśnie ponoć niemożliwe. Nic mi nie zniknęło z konta poza gównokartami więc nie mam też w sumie powodu żeby zaczynać procedurę
@razenas: Był, jakiś czas temu, pamiętam jak widziałem na głównej ale gra mnie jakoś za specjalnie nie zainteresowała więc też jej nie dodałem wtedy do konta. Shadow Warrior którego mam na koncie był zakupiony 22 października, więc już długo po tym jak znowu stał się
O, to ja też tak miałem parę razy. Ostatnio to z miesiąc temu jakiś rusek zajumał mi Rockstar Social Club z GTA V. Tylko debil #!$%@? nie pomyślał i dodał do znajomych dwóch kolegów (innych rusków) z którymi pisał wiadomości "suka blyat nie mogę dołączyć do sesji" a mi to wszystko przychodziło na maila. Napisałem do supportu, odzyskałem konto, #!$%@?łem i zgłosiłem ruskich kolegów, zmieniłem nick (bo debil ustawił mi bukwy), a
@Galmi: Miałem kiedyś podobnie z kontem battlenet, grałem w WoWa, znudził mi się po 60 levelu i przestałem, po jakimś czasie dostałem kilka maili z battlenetu o potencjalnym przejęciu konta, zmieniłem hasło, zalogowałem się i się okazało że koleś który przejął mi konto dobił mi na postaci maksymalny poziom po czym latał po świecie i kopał skałki, więc miałem cały ekwipunek skał (dużo kasy), i wykupiony abonament na miesiąc albo dwa
@Galmi ja odzyskiwalem konto w 2015. Możliwe, że aktualnie nie da się już usunąć gry przy procedurze. Z procedury wynika, że poza standardowymi dowodami posiadania konta(dowód zakupu, klucze itd.) Dochodzi jeszcze przymus posiadania pierwszego maila, na którym rejestrowalo się konto, wiec można próbować rozsyłac konto dla gier skoro i tak zawsze się je odzyska :D